Šport

Peter Sagan to dal! Vystúpil na najvyššiu horu v Afrike

klili.jpg

Cestu na Kilimandžáro absolvoval spolu s tímovými kolegami z Tinkoff-Saxo.

Slovenský cyklista Peter Sagan úspešne dobyl najvyššiu horu Afriky Kilimandžáro v Tanzánii (5895 m). Podarilo sa mu to spolu s členmi jeho nového tímu Tinkoff-Saxo a 24-ročný Slovák o tom informoval na jeho oficiálnom facebookovom profile.

Na vrchol populárnej turistickej destinácie sa dostali okolo štvrtej hodiny ráno. "Dobrý deň, dobrá správa … oni to urobili! Okolo 04:00 hodiny boli na vrchole Kilimandžára. Gratulujeme celému tímu Tinkoff-Saxo!!!" píše sa na Saganovom FB.


Majiteľ troch zelených dresov z Tour de France krátko pred výstupom na vrchol na sociálnej sieti napísal: "Veľmi ťažké podmienky na Kilimanjaro! Dnes skúsime dobyť vrchol, ale momentálne podmienky nám to sťažujú. Počasie je oveľa horšie ako po uplynulé roky a vrch je pokrytý hustým snehom. Dnes sme v dôsledku miernych zdravotných problémov a s nimi súvisiacim riskom vo výstupe, odvolali dvoch členov tímu spoločne s dvoma kameramanmi. Dnešný podvečer rozložíme tábor a po rýchlej večeri sa pokúsime zaspať. Okolo 23. hodine sa zobudíme a posilníme horúcim kakaom a energetickými tyčinkami. Okolo polnoci začneme s nočným výstupom na vrchol vo výške 5.895 metrov v domnení, že vrch Uhuru Peak dosiahneme nadránom za východu slnka."

MOUNT KILIMANJARO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.