Hokejový ošiaľ sa začína: Fanúšikovia hovoria o medaile, bookmaker však tlmí vášne

Slovenskí hokejisti
Slovenskí hokejisti Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Slovenských hokejistov čaká vrchol sezóny. Po úspešnej bronzovej olympiáde sú očakávania verejnosti pred majstrovstvami sveta obrovské. Každý z fanúšikov by si prial medailovú žatvu, bookmaker však tlmí vášne.

Majstrovstvá sveta v hokeji každoročne vyvolávajú záujem množstva ľudí. Tento rok slovenská reprezentácia púta verejnosť aj pred nimi. Dôvodom je úspešná účasť našich hokejistov pod piatimi kruhmi. Fanúšikovia sú tak zvedaví, či budú schopní tento úspech preniesť aj na turnaj vo Fínsku.

Očakávania a túžby sú však jedna vec, druhé je reálna sila mužstva. Najväčšie stávkové kancelárie na Slovensku v tom majú jasno. Slovensko totiž unisono považujú za siedmy najsilnejší tím na turnaji. A na to, že môžeme majstrovstvá sveta vyhrať, vypísali vysoký kurz 24.

Len pre porovnanie, Švajčiarsko, ktoré je pred nami, má kurz len 12. Najväčším favoritom je Kanada (3,9) spolu s Fínskom (4,3), Česi sú tretí (5,8).

„Slovensko je podľa stávkových kurzov siedmy najväčší favorit MS v hokeji. I podľa stávok vidíme, že po olympijskom bronze sú očakávania klientov veľmi veľké. Výhra Slovenska na MS 2022 je však v silnej konkurencii Kanady, Fínska alebo Česka nepravdepodobná a kurz na ňu je 24,“ uviedol bookmaker Pavol Boško.

Na druhej strane, to, že Slovensko postúpi do semifinále a bude bojovať o medailu, je už pravdepodobnejšie.

„Na to je vypísaný kurz 4,30, teda šanca približne 21 percent,“ dodal Boško.

​Papiere hovoria o štvrťfinále, túžba po medaile

Slováci sú v skupine A, ktorá je po vylúčení Ruska zo šampionátu považovaná za slabšiu. V nej máme len dvoch papierovo silnejších súperov, a to Kanadu a Švajčiarsko.

Ostatné tímy by mali byť hrateľné, preto sa podľa odborníka právom očakáva náš postup medzi osem najlepších. A tu sa bude lámať chlieb.

Hrací formát v podstate hovorí, že štvrťfinále odlišuje úspešné tímy od tých neúspešných. Slovensko je však v posledných rokoch rado aj za to, že sa vôbec do tejto fázy turnaja prebojuje.

Veď za posledných desať rokov sme sa do „vyraďovačky“ dostali len tri razy. Touto optikou bude teda úspech aj umiestnenie do ôsmeho miesta. A takto odhaduje naše reálne možnosti aj bookmaker.

„Vo štvrťfinále bude na Slovensko čakať veľmi ťažký súper zo skupiny B a tam si už myslím, že Slovensko ukončí svoje účinkovanie,“ predpovedá Boško.

Ide však o optimistickejšiu predpoveď ako pred rokom, kedy sme nemali postúpiť ani zo skupiny. Napokon sa predturnajové prognózy nenaplnili. Až vo štvrťfinále sme podľahli USA.

Verme preto, že aj tento rok sa papierové predpoklady nepotvrdia a po pár mesiacoch Slovensko opäť zažije medailový ošiaľ.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS v hokeji 2022

Dôležité udalosti