Slováci silnejší ako USA, Fíni si idú po zlato. Toto je rebríček sily pred začiatkom MS

Slováci silnejší ako USA, Fíni si idú po zlato. Toto je rebríček sily pred začiatkom MS
Na snímke tréning slovenskej hokejovej reprezentácie pred piatkovým zápasom proti Francúzsku. Zdroj: TASR

Slovensko má tesne pred majstrovstvami v hokeji vo Fínsku siedmy najsilnejší tím spomedzi účastníkov šampionátu. Vyplýva to z Rebríčka sily IIHF, ktorý zostavili tvorcovia internetovej stránky Medzinárodnej hokejovej federácie. Na čele je usporiadateľské Fínsko a úradujúci majster sveta z Kanady sa tak musel uspokojiť až z druhým miestom.

Na treťom mieste sú v posledných rokoch tradične silní Švajčiari. Česko vyslalo do Fínska papierovo silný tím a v rebríčku mu patrí 4. priečka.

Prvú päťku uzatvára Nemecko a o jednu priečku lepšie ako Slovensko je na tom Švédsko. Slováci si oproti väčšine rebríčkov z uplynulých rokov polepšili, keď, pre niekoho možno prekvapivo, preskočili USA, ktoré sú až na 8. mieste.

Medzi adeptmi na postup do štvrťfinále sú aj Dáni (9. priečka), Lotyši (10. priečka). Kazachstan, Taliansko, Veľká Británia a Francúzsko budú zrejme namočení do bojov o záchranu, rovnako ako Rakúsko, ktoré autori rebríčka vnímajú ako najväčšieho outsidera.

Tí k jednotlivým krajinám pridali aj krátke popisy väčšinou hodnotiace šance na úspech alebo vypichli najväčších ťahúňov. „Vypustite Slafkovského!“ napísali k slovenskému tímu, čím narážali na fakt, že mladík Slovensku vystrieľal bronz na olympiáde v Pekingu. 

Zaujímavú rovnicu autori uvádzajú v prípade českého tímu. Jalonen + levy s korunkami = istota zlata. Čím narážajú na úspechy slávnejšieho menovca, ktorý s Fínskom zbiera na MS jeden úspech za druhým.

Tím z krajiny usporiadateľa a zároveň minuloročný finalista si podľa autora rebríčka nemôže dovoliť skončiť horšie ako zlatý: „Musíme vyhrať, lebo naši fanúšikovia v Tampere dostanú záchvat hnevu“.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS v hokeji 2022

Dôležité udalosti