Slovensku prichádza pomôcť jeden z najlepších nováčikov NHL. V čom sú jeho najväčšie prednosti?

Slovensku prichádza pomôcť jeden z najlepších nováčikov NHL. V čom sú jeho najväčšie prednosti?
Martin Fehérváry. Zdroj: Profimedia

Mladý obranca bude pre náš tím naozaj výraznou posilou.

Na Slovensku aktuálne panuje pravá hokejová horúčka, ktorú zvýraznil aj už potvrdený príchod obrancu Martina Fehérváryho. Mladý obranca bude pre náš tím naozaj výraznou posilou. Na jeho schopnosti sa bude tréner Craig Ramsay spoliehať vo všetkých herných situáciách. Dvadsaťdvaročný obranca prináša do tímu potrebné skúsenosti z ťažkých zápasov NHL. Je použiteľný v defenzíve aj ofenzíve.

Pre Bratislavčana pôjde o tretiu účasť na seniorskom svetovom šampionáte. Premiéru v A-tíme si odkrútil už v roku 2018 v Dánsku, kde si na svoje konto pripísal dve asistencie. Súčasťou reprezentácie bol aj o rok neskôr, keď sa turnaj konal na Slovensku. Fehérváry je veľmi pohyblivým obojstranným obrancom.

Prirodzený líder

Aj napriek mladému veku prichádza náš tím posilniť prirodzený líder. Jeho príchod sprevádzala menšia neistota, keďže sa čakalo, či klub nášmu obrancovi povolí štartovať na šampionáte. Teraz sa už však môžeme tešiť, pretože Martin by mal nastúpiť už v stredu v jednom z kľúčových duelov proti Švajčiarsku.

Po tesnej prehre s Nemeckom bude pre náš tím každý ďalší zápas dôležitý a práve Fehérváry nám môže výrazne pomôcť v snahe preniknúť do štvrťfinále. Spoločne s Erikom Černákom bol najočakávanejšou posilou pre reprezentáciu vo Fínsku. Košičan však postúpil s Tampou Bay do ďalšieho kola play off NHL, a tak bude práve Fehérváry našim jediným zadákom zo zámoria.

Najnovšia posila slovenského výberu je už naplno etablovaná v profilige. Počas celej sezóny nastupoval v drese Washingtonu po boku hviezdneho Američana Johna Carlsona, ktorý sa v aktuálnej sezóne stal piatym najproduktívnejším obrancom NHL. Fehéváryho úlohy tak boli zákonite skôr defenzívne.

Fehérváry celý ročník odohral v elitnom obrannom páre Washingtonu Capitals. Zaradil sa k najlepším nováčikom súťaže. Experti na dianie v profilige ho zaradili medzi 11 nováčikov, ktorí by mohli mať veľký vplyv na hru svojho tímu počas play off. Miestenku v tomto zozname si vyslúžil najmä svojou defenzívnou hrou.

V 79 zápasoch základnej časti NHL si pripísal na svoje konto 251 bodyčekov, čo je druhé miesto medzi nováčikmi. V oslabeniach bol tretím najvyťaženejším obrancom svojho tímu. Napriek tomu, že do presilových hier sa nedostával, neraz ukázal aj svoj ofenzívny potenciál. V základnej časti NHL si pripísal 17 bodov za 8 gólov a 9 asistencií. Dá sa preto očakávať, že v národnom tíme dostane priestor aj v početných prevahách.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS v hokeji 2022

Dôležité udalosti