Šport

Kopecký dostáva šancu, presúvajú ho do prvého útoku

Zlaté manželky - Tomáš Kopecký, Mária Kopecká

Dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára v doterajších 12 vystúpeniach zaznamenal iba jednu asistenciu, štyri mínusky a 10 trestných minút.

Slovenský hokejista Tomáš Kopecký dostane v tíme NHL Florida Panthers viac priestoru na ľade. Tridsaťdvaročný krídelník nastupoval v úvode ročníka väčšinou vo štvrtej útočnej formácii "panterov", kde nemal veľa možností predviesť svoje umenie. 

Kopecký zatiaľ čaká na prvý gól v sezóne

Tréner Gerard Gallant však prejavil s jeho výkonmi spokojnosť a v noci na stredu v zápase proti San Jose sa tak Kopecký predstaví premiérovo v prvom útoku, kde doplní fínskeho mladíka Aleksandra Barkova a Kanaďana Scottieho Upshalla.

"'Kopy' tvrdo bojuje a zatiaľ hral za náš tím dobre. Dáme ho do útoku k 'Barkymu'. Snáď to pomôže, aby sa chalani viac tlačili do bránky, lebo dosiaľ hráme väčšinou pri mantineloch. 'Kopy' je typom útočníka, ktorý sa rád tlačí do bránkoviska, chceme mu dať preto šancu v prvej lajne," vysvetlil svoj krok pre denník Sun Sentinel tréner Gallant.

Dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára v doterajších 12 vystúpeniach zaznamenal iba jednu asistenciu, štyri mínusky a desať trestných minút.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.