Vychádzajúcu hviezdu cyklistiky vyradilo z Gira kuriózne zranenie. Pri oslavách ho do oka zasiahla zátka zo šampanského

Vychádzajúcu hviezdu cyklistiky vyradilo z Gira kuriózne zranenie. Pri oslavách ho do oka zasiahla zátka zo šampanského
Počas osláv triumfu v utorňajšej 10. etape ho pri otváraní fľaše šampanského trafila do oka korková zátka. Zdroj: Profimedia.sk

Eritrejský cyklista Biniam Girmay odstúpil z Giro d´ Italia pre zranenie ľavého oka. Informovala o tom agentúra AFP. Počas osláv triumfu v utorňajšej 10. etape ho pri otváraní fľaše šampanského trafila do oka korková zátka a museli ho odviezť do nemocnice v Jesi.

Lekári mu diagnostikovali krvácanie v oblasti prednej očnej komory. Podľa Pieta Daneelsa, lekára tímu Intermarche - Wanty - Gobert, zranenie nemohlo spôsobiť trvalé poškodenie zraku. V stredu pred štartom 11. etapy však padlo rozhodnutie, že Eritrejčan nebude pokračovať v pretekoch.

„Po konzultáciach s lekármi sme sa rozhodli, že nebudeme riskovať. Biniam odstupuje z Gira ako víťaz 10. etapy, raz skončil druhý a celkovo päkrát sa umiestnil v prvej trojke. Zranenie sa hojí, no v najbližších dňoch nemôže vykonávať žiadne náročné fyzické aktivity, aby sa jeho zdravotný stav nezhoršil,“ uviedli predstavitelia tímu Intermarche - Wanty - Gobert vo svojom vyhlásení.

Girmay triumfoval v etape, ktorá viedla z Pescary do Jesi a merala 196 km. Dvadsaťdvaročný jazdec uspel v záverečnom špurte pred Holanďanom Mathieuom Van der Poelom (Alpecin-Fenix) a stal sa prvým africkým víťazom etapy na Gire.

TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti