Šport

Najnovšie správy o Schumim: Fanúšikovia sa majú pripraviť na najhoršie

Michael Schumacher
Zdroj: TASR

V umelom spánku sa už dlho nenachádza, napriek tomu sa podľa všetkého jeho stav nijako ďalej nezlepšuje.

Najnovšie správy o Schumacherovom zdravotnom stave nevyzerajú dobre. Ani obrovské peniaze v tomto prípade bohužiaľ nepomôžu. Podľa bývalého lekára F1 Garyho Hartstein by sa mali fanúšikovia legendárneho pilota začať pripravovať na najhoršie. Povedal to pre denník Air Herald.

Zdroj: motorsport.com

O Michaela Schumachera, ktorý bol pred dvoma mesiacmi prepustený do domáceho liečenia, sa nepretržite stará tím pätnástich zdravotníkov, každú hodinu mu masírujú celé telo, elektricky stimulujú svalstvo a kontrolujú vedomie. Náklady na starostlivosť o neho sa pohybujú v závratných číslach. Michaelova manželka Corina nechala vybudovať kliniku priamo v ich rodinnom sídle. Za týždeň platí za starostlivosť 150-tisíc eur. 

Vyhliadky nie sú dobré

Napriek tomu ale vyhliadky nie sú dobré. Za Schumiho dýchajú prístroje a komunikovať dokáže len pohybmi viečok a nepatrným prikyvovaním. V umelom spánku sa už dlho nenachádza, napriek tomu sa podľa všetkého jeho stav nijako ďalej nezlepšuje.

Doktor Gary Hartstein povedal, že by sa Schumacherovi fanúšikovia mali pripraviť na najhoršie, pretože šance, že sa preberie a bude v poriadku, sú prakticky nulové.

"Čím viac času trávi v tomto stave, tým je menej pravdepodobné, že sa bude zlepšovať. Životnosť takéhoto pacienta sa meria v mesiacoch, maximálne pár rokoch," povedal Hartstein. 

Michaelova rodina sa verejne nevyjadruje k jeho zdraviu. Takže nikto nevie, čo sa deje. Aj bezpečnosť v dome je na prvom mieste. Zatiaľ na verejnosť nevyplávali fotografie ani nahrávky, ktoré by zdokumentovali pretekárov súčasný stav. Dokonca existujú aj špeciálne stany, v ktorých môže ísť Schumacher von bez toho, aby sa jeho rodina musela obávať, či ho nenasnímajú paparazzovia v jeho kolieskovom kresle.

Schumacher sa zranil po osudnom páde na lyžiach pred takmer rokom.

BRATISLAVA/Air Herald

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti