VIDEO: V slovenských zápasoch bije do očí nevídaná kuriozita. Týka sa gólov

Adam Jánošík si dal "vlastný" gól proti Nemcom
Adam Jánošík si dal "vlastný" gól proti Nemcom Zdroj: TASR/Martin Baumann

Slovenskí hokejisti zatiaľ zaostávajú za očakávaniami. V štyroch zápasoch získali len tri body, najviac mrzí prehra s Nemcami. V nasledujúcich troch dueloch musia bodovať naplno, aby si zabezpečili postup zo skupiny. Naše šance zvyšuje fakt, že sa už stretneme len s papierovo slabšími súpermi.

V žiadnej štatistike, individuálnej či tímovej, nepatríme medzi špičku. Skôr naopak, v mnohých doslova prepadáme.

Síce máme trojgólového strelca Samuela Takáča, ktorý sa radí medzi tých lepších, ale chýbajú nám prihrávky na gól, ako aj kvalita na brankárskom poste.

V tímových štatistikách najviac Slováci horia v presilových hrách, v ktorých nevedia dať gól. A ani si vytvoriť kvalitné šance. Naposledy sme to mohli sledovať v zápase so Švajčiarskom, kedy sme nedokázali dvakrát využiť ani hru 5:3. Na druhej strane, ako tak zvládame oslabenia.

Súvisiaci obsah

​Slováci dali vo výsledku deväť gólov a až štrnásť ich dostali. Tu sa dostáva k nevídanej kuriozite. V spomínaných štyroch zápasoch padlo až šesť „vlastných“ gólov. V hokeji sa takýto gól pripisuje útočiacemu hráčovi, ktorý sa dotkol puku ako posledný.

V zápase s Francúzskom sa ešte tímy o svoje góly zapríčinili celkom samé, no v druhom slovenskom stretnutí sa už rozbehol vlak. Nemci svoj prvý gól strelili s prispením nášho obrancu Adama Jánošika. A tým sa to neskončilo. 

Tento gól si môžete pozrieť vo videu od 20 sek.

V zápase s Kanadou padli až tri „vlastence“, z toho dva do našej brány. Hneď prvý si nešťastne opäť strelil Jánošík. Ani náš vyrovnávajúci gól nepatril medzi tradičné, keď nastrelený puk Samuela Takáča si do brány stečoval kanadský obranca. Napokon aj tretí gól v zápase padol z teču do vlastnej brány. Tentoraz bol smoliarom Juraj Slafkovský.

Tieto góly si môžete pozrieť vo videu v tomto poradí - od 17 sek., od 50 sek., od 1 min.

„Vlastné“ góly padli aj v našom poslednom zápase. Švajčiari takto strelili svoj druhý gól. Ten si nešťastne do brány stečoval Mário Grman. Na druhej strane, šťastie sa usmialo aj na Slovákov, keď sa puk po strele Takáča odrazil od päty korčule švajčiarskeho obrancu priamo do brány.  

Tieto góly si môžete pozrieť vo videu v tomto poradí - od 1.12 min., od 2.27 min.

Slovákov čakajú v skupine ešte tri zápasy – Kazachstan, Taliansko, Dánsko - ktoré definitívne rozhodujú o našom šampionátovom bytí a nebytí.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS v hokeji 2022

Dôležité udalosti