Česko porazilo Lotyšsko vysoko 5:1. „Pasta" prifrčal ako víchor

Česko porazilo Lotyšsko vysoko 5:1. „Pasta" prifrčal ako víchor
Zdroj: TASR

Českí hokejisti vyhrali vo štvrtok v zápase B-skupiny na MS vo fínskom Tampere nad Lotyšskom 5:1. Rehabilitovali sa tak za utorkovú blamáž s Rakúskom (1:2 po rozstrele).

Po dvojbodovej prehre riešila česká striedačka rošády v zostave nie ani tak pre zlý výkon, ako skôr pre príchod hviezdy NHL Davida Pastrňáka. Napokon sa tréneri rozhodli rozbiť dovtedy vytŕčajúci prvý útok a hráča Bostonu dali na krídlo k centrovi Davidovi Krejčímu, s ktorým sú zohratí z predchádzajúcich sezón Bruins. V elitnej osi zostal kapitán Roman Červenka a tieto zmeny aj v prepojení na ďalšie formácie priniesli gólové tornádo už v prvej tretine. Na hlavnej štatistickej výslednici sa "Pasta" podieľal gólom a asistenciou.

Česi sa v piatom zápase predstavia v sobotu o 19.20 proti Nórom, Lotyši hrajú už v piatok v rovnakomm čase s Rakúskom.

B-skupina (Tampere):
Česko - Lotyšsko 5:1 (5:0, 0:0, 0:1)

Góly: 5. Zohorna (Hertl, Sklenička), 5. Červenka (Pastrňák, Krejčí), 7. Špaček (Flek), 17. Hertl (Zohorna, Blümel), 19. Pastrňák (Krejčí, Červenka) - 2. Kulda (Rih. Bukarts, Džerinš). Rozhodcovia: Lawrence (Kan.), MacFarlane (USA) - Kröyer (Dán.), Obwegeser (Švaj.), vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5711 divákov.

Česko: Vejmelka – Hronek, Kempný, Kundrátek, Ščotka, Šimek, Sklenička, Jiříček, Jordán – Pastrňák, Krejčí, Červenka – Zohorna, Hertl, Blümel – Vrána, Černoch, Smejkal - Stránsky, Špaček, Flek

Lotyšsko: Merzlikins - Jaks, Zile, Kulda, Rubinš, Čukste, Sotnieks, Bergmanis, Mamčics - Balcers, Abols, Keniňš - Dzierkals, Džerinš, Rih. Bukarts - Marenis, Batna, Rob. Bukarts - Krastenbergs, Smirnovs, Jelisejevs

„Pasta" prifrčal do diania na MS ako víchor, hneď v prvom striedaní dvakrát vypálil na bránku. V ďalších minútach pripravil niekoľko palebných pozícií svojim spoluhráčom, na čele s parádnym krosom na gólovú čepel Červenku, ktorý bodoval aj vo štvrtom vystúpení na šampionáte (druhý gól pri 6 asistenciách). V tom čase však už Česi viedli 1:0, lebo skvelé rozkorčuľovanie zápasu prvou formáciou inšpirovalo ostatné a druhá Hertlova zásluhou pohotového Zohornu otvorila skóre. Ďalšie góly prišli rýchlo a účet prvého dejstva efektne zavŕšil najvýraznejší hokejista zápasu po parádnej kombinácii, ktorá Červenkovi priniesla siedmu asistenciu na turnaji.  Po prestávke si český tím doprial 20-minútový oddychový čas, v tejto fáze si viac zachytal Vejmelka a Lotyši premárnili niekoľko šancí na skorigovanie stavu. Podarilo sa im to na začiatku tretej časti, ale novú dynamiku súboja to neprinieslo, Česi neplytvali silami a tak sa dohralo v menej plynulom tempe.  

Tabuľka B-skupiny:
      1. Švédsko            4 3 1 0 0 17:6      11
      2. Fínsko            4 3 0 1 0 13:5  10
      3. USA                  4 2 1 0 1 11:7      8
       4. Česko            4 2 0 1 1 14:9      7
      
      5. Nórsko               4 1 1 0 2 11:14      5
      6. Rakúsko            4 0 1 1 2  8:12      3
        7. Lotyšsko            4 1 0 0 3  6:13      3
        
      8. Veľká Británia      4 0 0 1 3  4:18      1  

 

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS v hokeji 2022

Dôležité udalosti