Tréner Ramsay zmenil útočné formácie. Takto vyzerá zostava Slovenska na Kazachstan

Tréner Ramsay zmenil útočné formácie. Takto vyzerá zostava Slovenska na Kazachstan
Na snímke slovenskí reprezentanti sprava Adam Sýkora, Martin Fehérváry, Daniel Gachulinec a Mislav Rosandič počas tréningu na 85. majstrovstvách sveta. Zdroj: TASR

V bránke slovenskej hokejovej reprezentácie nastúpi aj proti Kazachstanu Adam Húska. Slováci sa proti svojmu piatemu súperovi na MS v Helsinkách (piatok 19.20 SELČ) predstavia so zmenami v útokoch, trinástym útočníkom bude Jakub Minárik. Premiéru na šampionáte absolvuje center Andrej Kollár.

Na rannom rozkorčuľovaní chýbal iba brankár Patrik Rybár, lekár Pavol Lauko k jeho zdravotnému stavu uviedol: „Patrik má zapálenú šľachu v členku a nemáme inú možnosť, ako mu dať dva-tri dni pokoja. Kristián Pospíšil je v poriadku, bude pripravený.“

Pospíšil nastúpi v druhom útoku vedľa Romana a Regendu, prvá elitná formácia zostala bezo zmeny. Tvoria ju Slafkovský, Krištof a Tatar. V tretej nastúpia Liška, Tamáši a Lantoši a vo štvrtej Takáč, Kollár a Sýkora. „Pospíšil už je v poriadku, aj keď predchádzajúci zápas nedohral. Kazachovia veľmi dobre bránia a vychádzajú do protiútokov. Dobre bránia pásmo, my musíme dať aj nejaké škaredé góly. Musíme hrať jednoducho a priamočiaro,“ povedal asistent trénera Andrej Podkonický.  

Na poslednom tréningu sa náš tím zameral najmä presilovky, ktoré sme najmä proti Švajčiarom hrali katastrofálne.

Presilovkové formácie počas tréningu: (zdroj: šport.aktuality.sk)

1. Fehérváry - Liška - Tatar - Krištof - Slafkovský

2. Nemec - Pospíšil - Lantoši - Takáč - Regenda

Bilancia hovorí pre Slovákov

Slovensko doteraz s Kazachstanom odohralo na vrcholných podujatiach šesť zápasov, pričom sa päťkrát radovali z víťazstva naši hokejisti. Jedinú prehru zaznamenali v základnej skupine na ZOH v Nagane.

Kazachstanci na aktuálnych MS ešte nevyhrali, no najmä v zápasoch proti Švajčiarsku a Kanade ukázali, že pokiaľ ich hráči majú dostatok energie, dokážu potrápiť aj favoritov. Skoro všetky góly dostali až v druhej polovici zápasu, keď fyzicky odpadli.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS v hokeji 2022

Dôležité udalosti