Šport

Jurčo by sa mohol vrátiť do zostavy Detroitu po boku Dacjuka

Tomáš Jurčo v zápase Detroit-Boston.
Tomáš Jurčo v zápase Detroit-Boston. Zdroj: TASR

Jurčo odohral v drese Red Wings doposiaľ 12 duelov, v ktorých získal dva body za dve asistencie.

Hokejista Tomáš Jurčo by sa mohol vrátiť do zostavy Detroit Red Wings už v noci na sobotu. V zápase zámorskej NHL proti Chicagu by sa dokonca mohol objaviť v elitnej formácii s Pavlom Dacjukom a Justinom Abdelkaderom. Po frustrácii z neúspešného štartu do sezóny sa tak opäť chce chytiť šance vybojovať si pevné miesto v tíme.

Tréner Detroitu Mike Babcock vedel, že 21-ročný krídelník čakal na nový impulz. "Nehral dobre a potreboval zmenu. Ešte som sa nerozhodol, ale chcel by som, aby hral. Absolvoval dobrý tréning a čaká ho ešte ďalší. Potom pouvažujem nad možnosťou jeho zaradenia v zostave," povedal pre web mlive.com Babcock. 

Jurčo odohral v drese Red Wings doposiaľ 12 duelov, v ktorých získal dva body za dve asistencie. V uplynulých troch stretnutiach chýbal v zostave "červených krídel", verí však, že v piatok opäť dostane šancu. V útočnej formácii by mu mohol byť oporou aj ruský elitný útočník Pavel Dacjuk, s ktorým trénuje od stredy.

"Bolo to skvelé a dúfam, že to tak zostane až do zápasu. Neviem, či budem hrať, ale vyzerá to tak, že asi áno. Je to dobrá príležitosť vrátiť sa späť," uviedol Jurčo, ktorý hokejovo vyrástol v Košiciach. 

Spoluprácu so slovenským reprezentantom si pochvaľoval aj Justin Abdelkader. "'Jurcs' vie, že potrebuje hrať, aby bol úspešný. Je to veľmi dobrý korčuliar, ktorý lieta po ľade z jednej strany na druhú. Osvedčil sa všade, kde bol," uviedol 27-ročný americký reprezentant.

DETROIT/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.