Šport

Škrtel berie antibiotiká, ale chce hrať za Slovensko

Chorý Martin Škrtel na tréningu pred kvalifikačným zápasom s Macedónskom.

Tréner Kozák ešte o zostave, pred posledným tohtoročným kvalifikačným zápasom na EURO 2016, nerozhodol.

Oficiálny predzápasový tréning slovenskej futbalovej reprezentácie v Skopje pred sobotňajším zápasom C-skupiny kvalifikácie EURO 2016 v Macedónsku absolvovali všetci hráči.

Kapitán a obranca FC Liverpool Martin Škrtel vybehol na trávnik moderného 33-tisícového štadióna Filipa II. Macedónskeho v čiernej kukle a čiapke, aby sa mu nezhoršil zdravotný stav a bol pripravený v sobotu nastúpiť.

Budeme sa s doktormi ešte baviť, ale to, že by som nehral, si nepripúšťam

Škrtel už v Liverpoole trénoval a hrával so zdravotnými problémami a na zraz prišiel v zlom stave.

Tréner Slovenska Ján Kozák ale verí, že na súboj bude fit. "Musím povedať, že prišiel v katastrofálnom stave. Lekári mali veľa práce. Ale z vlastnej iniciatívy chcel trénovať vo štvrtok a dnes opäť. Je to tvrdý chlap a verím, že nastúpi," povedal o čosi viac ako 24 hodín pred duelom Kozák.

Aj sám hráč pred odletom do dejiska štvrtého zápasu boja o finálový turnaj vo Francúzsku vyjadril túžbu hrať.

Po zápase v Macedónsku uzavrie slovenská reprezentácia kalendárny rok v Žiline v prípravnom súboji s Fínskom, ktorý je na programe v utorok 18. novembra o 17.00 h.

Slováci sú po troch kolách kvalifikácie EURO 2016 lídrami C-skupiny s plným počtom 9 bodov, Macedónsko ich získalo tri.

Do Skopje by malo našich prísť podporiť okolo 800 fanúšikov, ktorí by mali takmer úplne zaplniť im vyhradený sektor.

Rozruch v tábore domácich Macedóncov

V piatok spôsobili rozruch na tréningu domácich dvaja hráči výberu trénera Boška Gjurovskeho, ktorí sa dostali do konfliktu a kouč ich nekompromisne z tímu vyradil. Išlo o Adisa Jahoviča z ruského klubu Kryľja Sovietov, resp. Daniela Georgievskeho z Melbourne Victory. Kozákova reakcia bola diplomatická: "Majú viacero talentovaných mladých hráčov, je to perspektívne mužstvo. Ak tréner pristúpil k tomuto kroku, je to jeho vec. Na toto sa nepozerám. Majú dosť hráčov, určite nastúpia jedenásti."

Za kabínu prehovoril pred médiami stredopoliar talianskeho Neapola Marek Hamšík. "Očakávam ťažký zápas, veľmi vyrovnaný. Macedónci majú svoju kvalitu a v kvalifikácii už nie je ľahký súper. Musíme podať stopercentný výkon, iba tak dosiahneme úspech. Je to jeden z kľúčových zápasov, ak vyhráme, budeme mať 12 bodov. Odpútali by sme sa napríklad od Bielorusov aj Macedóncov a boli by sme bližšie na postupovom kurze. Ale kľúčový zápas je vždy ten najbližší, a ten najbližší je v sobotu v Skopje."

Domáce médiá zaujímalo, ako si Hamšík spomína na bývalého spoluhráča z Neapola Gorana Pandeva. "Pandev bol super hráč a super chlapec. Dokázal výkonmi v Taliansku, že bol za posledných desať rokov najlepším futbalistom Macedónska."

Slováci majú s Macedóncami vysoko priaznivú bilanciu, keď sa doteraz s nimi stretli v troch kvalifikačných cykloch MS 2002, EURO 2004 a 2012. Zo šiestich duelov Slováci štyri vyhrali, iba v dvoch stretnutiach inkasovali po jednom góle, ale v oboch prípadoch to stačilo Macedóncom po výsledku 1:1 na bodový zisk.

Zápas v Skopje, kam sa slovenská výprava presunula bez problémov letecky z Bratislavy v piatok na obed, v priamom prenose vysiela RTVS. Duel povedie ako hlavný rozhodca Portugalčan Pedro Proenca, na čiarach mu budú asistovať krajania Bertino Miranda a Tiago Trigo. Stretnutie má výkop o 20.45 h.

SKOPJE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti