Ide do tuhého. Slovákom nemusí stačiť ani trojbodová výhra nad Dánskom (postupová matematika)

Na snímke slovenskí hokejisti
Na snímke slovenskí hokejisti Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Dáni šokovali hokejový svet. V pondelkovom zápase totiž dokázali v riadnom hracom čase zdolať Kanadu. Zaskočení zostali aj Slováci, ktorým to mierne skomplikovalo cestu do štvrťfinále. A otvorila sa cesta aj jednej málo pravdepodobnej možnosti.

Dáni majú momentálne 12 bodov, Slováci 9. Ak chcú naši reprezentanti postúpiť, musia zvíťaziť v riadnom hracom čase. Akýkoľvek iný výsledok, aj naša výhra po predĺžení, by znamenal koniec slovenských nádejí.

Postupovú matematiku však komplikuje ešte jeden faktor. Pri prípadnej našej trojbodovej žatve budeme mať s Dánmi rovnaký počet bodov. A na základe lepšieho vzájomného zápasu by za normálnych okolností postúpili Slováci.

Lenže rovnaký počet bodov majú aj Kanaďania. No tých večer čaká ešte jeden zápas s Francúzskom. Ak by dopustili ďalšie veľké prekvapenie a podľahli by v riadnom hracom čase, tak sa musí vytvoriť minitabuľka troch tímov.

A v nich ako prvé o postupujúcich rozhoduje skóre zo vzájomných zápasov. Z tohto parametra však Slováci vychádzajú najhoršie. Naši hokejisti majú totiž momentálne skóre -4, Kanada +3 a Dánsko +1. Aby už teda nemuseli čakať na zápas Kanady, tak by mali zdolať Dánov o tri góly.

Summa summarum: Slováci musia vyhrať v riadnom hracom čase (najlepšie o tri góly) a zároveň fandiť Kanade, aby s Francúzskom získala aspoň jeden bod.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS v hokeji 2022

Dôležité udalosti