SR 21 so šancou na baráž ME. Rozhodujúci krok musí spraviť u trpaslíka

SR 21 so šancou na baráž ME. Rozhodujúci krok musí spraviť u trpaslíka
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Jaroslav Kentoš. Zdroj: TASR/Dano Veselský

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov potrebuje urobiť záverečný krok k postupu do baráže ME 2023. V piatok 3. júna sa vo svojom záverečnom zápase v C-skupine kvalifikácie predstaví na Malte.

Malťania získali šesť bodov po víťazstvách nad Severným Írskom a majú v tabuľke 6 bodov. Slováci však napriek tomu nastúpia v úlohe favorita, k definitíve im stačí získať bod. Po vylúčení Ruska z kvalifikácie majú na konte 12 bodov, o šesť menej ako vedúce Španielsko.

"Stále nám niekto chýba. To však svedčí o kvalite nášho kádra. Devätnástka sa pripravuje na ME na Slovensku, sedem hráčov je v širšej nominácii áčka. Byť tam je odmena. S trénerom Tarkovičom sme ich ďalšie pôsobenie konzultovali. Pre kartové tresty nebudú hrať Trusa a Bernát. Očakávame, že sa nám podarí spečatiť postup do baráže," povedal na utorkovej tlačovej konferencii tréner SR 21 Jaroslav Kentoš.

Zápas na Malte sa bude hrať na umelej tráve: "Verím, že hráči to nebudú riešiť. Budeme sa koncentrovať na náš výkon. Vynasnažíme sa, aby sa naša hra zlepšovala."
Po absolvovaní zápasu na Malte odohrajú mladí Slováci ešte prípravný duel v Senci proti Rumunsku. Zápas bude náhradou za pôvodne plánované stretnutie proti Rusku. "Sme radi, že sme zohnali súpera. Nebolo to ľahké v tomto termíne. Určite tam bude veľa priestoru, aby sme si vyskúšali niektoré veci. Väčšina hráčov už ukončila sezónu, ich športová forma je primeraná," informoval Kentoš.

Nominácia slovenskej reprezentácie do 21 rokov na zápasy kvalifikácie ME 2023 (3. júna na Malte) a prípravný duel s Rumunskom (7. júna v Senci):

Brankári: Ivan Krajčírik (MFK Ružomberok), Richard Ludha (FK Železiarne Podbrezová), Ľubomír Belko (MŠK Žilina)
Obrancovia: Peter Kováčik (FK Železiarne Podbrezová), Samuel Suľa (FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble), Mikuláš Bakaľa (FK Železiarne Podbrezová), Tomáš Nemčík (MŠK Žilina), Adam Obert (Cagliari Calcio), Matúš Malý (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Ivan Mesík (Odds BK), Matúš Vojtko (ŠK Slovan Bratislava)
Stredopoliari: Filip Lichý (MFK Ružomberok), Peter Pokorný (Real Sociedad San Sebastian), Samuel Lavrinčík (AS Trenčín), Sebastián Nebyla (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Adam Goljan (AC Sparta Praha), Jakub Kadák (AS Trenčín), Patrik Iľko (MŠK Žilina), Roland Galčík (FK Železiarne Podbrezová), Adam Tučný (AS Trenčín)
Útočníci: Adrián Kaprálik (MŠK Žilina), Dávid Strelec (ŠK Slovan Bratislava), Tomáš Bobček (MFK Ružomberok)

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti