Už je známa prvá štvrťfinálová dvojica. Slovákom hrozí jeden zo severských tímov

Na snímke slovenskí hokejisti
Na snímke slovenskí hokejisti Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Slovákov čaká rozhodujúci duel v skupine proti Dánsku. Ak uspejú v riadnom hracom čase, tak by im už nemal ujsť postup do štvrťfinále. Aké scenáre prichádzajú ešte do úvahy, sme riešili v tomto článku.

Postupne sa však už kryštalizujú štvrťfinálové dvojice. Tie vznikajú krížovým systémom prvý zo štvrtým a druhý s tretím.

Švajčiari sú už jasným víťazom skupiny A, preto sa stretnú so štvrtým tímom skupiny B. Toto miesto už s istotou obsadia hokejisti USA.

Druhé miesto v skupine A obsadili Nemci, ktorí sa stretnú v boji o semifinále s mužstvom, ktoré skončí v B skupine tretie. O ňom sa rozhodne v zápase Česko – Fínsko. A práve tento zápas rozhodne aj o našom prípadnom štvrťfinálovom súperovi.  

Ak Česi zvíťazia v riadnom hracom čase, tak sa posunú na druhé miesto v skupine a Švédi vyhrajú B skupinu. Ak ale vyhrajú Fíni v riadnom hracom čase, tak skupinu vyhrajú práve oni. A práve víťaz bude našim súperom vo vyraďovacej fáze.

V skratke: Vo štvrťfinále sa môžeme stretnúť už len so Švédskom alebo Fínskom. Momentálne sú k tomu bližšie tri korunky.

Pripomíname, že všetko toto podmieňuje náš zápas s Dánskom, v ktorom musíme brať všetky tri body.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme MS v hokeji 2022

Dôležité udalosti