Šport

Thiago Silva sa sťažoval na nového kapitána Neymara

Neymar už s takouto náušnicou chodiť nebude
Neymar už s takouto náušnicou chodiť nebude Zdroj: Shutterstock.com

Nepáčil sa mu spôsob, akým mu zobrali kapitánsku pásku. Teraz bojuje o miesto v zostave.

Thiagovi Silvovi sa nepáči spôsob, akým prišiel o post kapitána brazílskej futbalovej reprezentácie. Obranca parížskeho St. Germain sa posťažoval na to, že tréner národného tímu Dunga a ani nový kapitán "kanárikov" Neymar ho o zmene neinformovali.

"Ani jeden ani druhý mi to osobne neprišli oznámiť. Nový kapitán bol zvolený bez mojej prítomnosti a to ma hnevá," povedal Thiago Silva pre športový portál globoesporte.com.br. Skúsený stopér viedol ako kapitán Brazíliu na svetovom šampionáte, ale pre zranenie neodohral duel proti Nemecku, v ktorom "kanárici" utrpeli debakel 1:7. Luiza Felipe Scolariho vo funkcii reprezentačného trénera po šampionáte nahradil Dunga, ktorý za nového lídra šatne zvolil Neymara.

Navyše sa zdá, že Thiago Silva stratil aj stabilné miesto v základnej zostave. Stopérsku dvojicu v ostatných dvoch zápasoch tvorili Miranda s Davidom Luizom. "Cítim sa, akoby mi zobrali kus samého seba. Chcem sa do zostavy čo najrýchlejšie vrátiť," dodal Silva. Najbližšiu príležitosť bude mať na to v utorok, Brazília si v prípravnom stretnutí zmeria sily s Rakúskom.

SAO PAULO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.