Šport

Škandál v 21-tke! Litre alkoholu, prostitútky a zdemolovaný hotel

Na snímke smutní hráči slovenskej reprezentácie do 21 rokov po prehre 1:3 v odvetnom zápase baráže o postup na finálový turnaj M
Zdroj: TASR

To všetko sa dialo na nespútaných žúroch počas jesenných zrazov. Ku kauze sa vyjadril Kováčik, Galád aj Kozáčik.

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov čelí škandálu. Jesenné zrazy mladých futbalistov v Senci údajne sprevádzali nespútané žúry viacerých hráčov a možno aj funkcionárov. Šokujúce informácie priniesli denníky Šport a Nový čas, ktoré na to upozornil anonym. Kauzu už rieši Slovenský futbalový zväz (SFZ).

Nový čas píše o divokých večierkoch v spoločnosti litrov alkoholu a ľahkých žien, demolovaní hotela a obťažovaní hostí. Všetko sa malo odohrať počas pobytu tímu v hoteli v Senec pri Slnečných jazerách. Prvý prípad bujarej zábavy sa údajne stal počas septembrového zrazu, po remíze so Škótskom. Neznámy počet hráčov vraj popíjal alkohol a chceli sa dostať do erotického salónu. Hotelová strážna služba tomu zabránila tak, že zamkla vchod hotela. Podľa "mäkšej" verzie išlo "iba" o výraznejšie popíjanie piva bez incidentov.

Druhý októbrový prípad znie závažnejšie, údajne sa podľa Nového času stal pred odvetným zápasom baráže ME 2015 s Talianskom. Opäť sa mal popíjať alkohol, údajne už boli prítomné aj "erotické pracovníčky". Zasahujúceho príslušníka strážnej služby podľa denníkov priviazali k zábradliu. Hráči údajne močili do pohárov v bare, anonym hovorí aj o piatich poškodených dverách hotela. Vedenie hotela si ale od Slovenského futbalového zväzu nenárokovalo žiadnu náhradu škody. Vtedajší kouč 21-ky Ivan Galád tvrdí, že o vyčíňaní hráčov nevie.

"Na zraze sa správali vždy príkladne a to, čo robili po zraze, o tom nemám žiadne informácie. Sú to dospelí ľudia a to, čo robili vo svojom voľnom čase, na to ja už nemám dosah, to nebola moja úloha," povedal pre Nový čas Galád. Pre Šport doplnil: "Ak k niečomu došlo, nedostal som do tejto chvíle o tom žiadnu jasnú správu. Podľa mňa úspešná firma hodí anonym do koša..."

"Všetci zainteresovaní zo SFZ, teda ja, viceprezident pre štátnu reprezentáciu Karol Belaník, generálny sekretár Jozef Kliment a technický riaditeľ Ján Greguš sme boli z obsahu anonymu v absolútnom šoku. Po preverení sme, žiaľ, zistili, že do veľkej miery bol relevantný. Približne na 80 percent je jeho obsah naozaj pravdivý," priznal pre Šport prezident SFZ Ján Kováčik.

Kapitán tímu Richard Lásik tvrdí, že o ničom nevie: "Absolútne neviem, čo sa tu rieši, pretože takéto veci sa u nás v dvadsaťjednotke nikdy nediali a ani sa diať nebudú. Jediné, čo k tomu môžem povedať je, že ako partia sme si po druhom barážovom zápase s Talianskom sadli, ale o žiadnej ujme na majetku či podobných veciach, aké sa v anonyme spomínajú, neviem absolútne nič," povedal pre Šport.

Futbalový zväz prípad stále rieši. "Je jasné, že z toho vyvodíme dôsledky. Hoci to technicky bude už náročné, keďže táto kategória ukončila svoj cyklus a v reprezentácii do 21 rokov zostala len minorita z týchto hráčov. V tejto chvíli nie je možné hovoriť o konkrétnych menách," potvrdil Kováčik. SFZ zváži možnosti, jednou je aj finančný postih. Kauzu chcú zodpovední vyšetriť čo najskôr, hoci nemajú k dispozícii kamerový záznam z hotela. Podľa Kováčika informácie o údajných výtržnostiach mali vplyv aj na nepredĺženie kontraktu s trénerom Galádom, ktorého zverenci v baráži ME s Talianskom vypadli. Slováci s nimi v Zlatých Moravciach remizovali 1:1 a v odvete prehrali v Reggio Emilia 1:3 po kontroverznom rozhodovaní arbitra Stevena McLeana zo Škótska.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.