Šport

Excelentný Hossa, explodoval 4 bodmi

Hossa
Zdroj: TASR

Halák chytal, Višňovský pridal v noci piatu asistenciu v sezóne.

Hokejový útočník Marián Hossa explodoval štyrmi bodmi v nočnom zápase zámorskej NHL, v ktorom jeho Chicago prevalcovalo v Edmontone Oilers 7:1. Dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára asistoval pri prvom, treťom a štvrtom góle hostí, piaty sám strelil v presilovke. Hossa má v tejto sezóne na konte 3 góly a 12 asistencií.

Som rád, že som dal konečne gól, odľahlo mi

Hossa skóroval prvýkrát od 30. októbra a gólovo sa presadil po deviatich dueloch. V 23. minúte dorazil puk zblízka do bránky, zvýšil na 5:0 a vyhnal Bena Scrivensa z bránky Oilers. Po góle dvihol Hossa ruky smerom hore na znak úľavy. 

"Som rád, že som dal konečne gól, odľahlo mi. Na ľade som sa však cítil dobre, hral som svoju hru a preto som sa veľmi netrápil tým, že som nedával góly. V každom prípade to však je príjemný pocit," povedal zámorským médiám Hossa, ktorý predtým asistoval pri troch góloch. Blackhawks na ľade jasne dominovali, v 24. minúte viedli už 6:0 a o ich víťazstve bolo rozhodnuté.

"Dnes sme bavili hokejom. V ofenzíve nám všetko vychádzalo a podali sme skvelý výkon," dodal Hossa po treťom víťazstve Blackhawks v rade. 


Edmonton aj s Martinom Marinčinom v zostave prehral šiesty zápas za sebou. Mladý slovenský obranca zaznamenal dva mínusové body.

Hokejisti Detroitu prehrali v Toronte 1:4, hoci sa do listiny strelcov opäť zapísal slovenský útočník Tomáš Tatar. Pre mladého Slováka to bol deviaty gól v ročníku. V drese domácich sa predstavil Richard Pánik, bodovo sa ale nepresadil.

Darí sa New York Islanders, ktorí zdolali doma Pittsburgh 4:1. K triumfu priviedol domácich, ktorí vyrovnali 28 bodmi práve lídra Metropolitnej divízie Penguins, slovenský brankár Jaroslav Halák 27 úspešnými zákrokmi.

Piatu asistenciu v sezóne zaknihoval slovenský obranca Ľubomír Višňovský. Islanders vyhrali aj v predchádzajúcom piatkovom súboji v Pittsburghu 5:4 po samostatných nájazdoch a ťahajú sériu troch víťazných zápasov.

Carolina prehrala v Colorade 3:4, slovenský obranca Hurricanes Andrej Sekera strávil na ľade vyše 26 minút. Obhajca Stanleyho pohára Los Angeles Kings prehral v Dallase 4:5, slovenský útočník Marián Gáborík nebodoval a do štatistík si zapísal mínusový bod.

Výsledky

Ottawa - St. Louis 2:3
Boston - Montreal 0:2
Tampa Bay - Minnesota 2:1
NY Islanders - Pittsburgh 4:1 (za domácich Ľ. Višňovský 0+1, J. Halák kryl 27 z 28 striel)
Philadelphia - Columbus 4:2
Washington - Buffalo 1:2
Toronto - Detroit 4:1 (za hostí T. Tatar 1+0)
Dallas - Los Angeles 5:4
Colorado - Carolina 4:3
Nashville - Florida 3:2 pp a sn
Edmonton - Chicago 1:7 (za hostí M. Hossa 1+4)
Calgary - New Jersey 5:4 pp a sn
San Jose - Arizona 3:4 pp

 Slováci v akcii:
      Marián Hossa (Chicago) 16:03 1 3 4 2 1 0
      Tomáš Tatar (Detroit) 14:44 1 0 1 1 3 0
      Tomáš Jurčo (Detroit) 13:32 0 0 0 1 0 0
      Richard Pánik (Toronto) 6:17 0 0 0 0 1 0
      Ľubomír Višňovský (Islanders) 18:30 0 1 1 1 1 0
      Andrej Meszároš (Buffalo) 18:50 0 0 0 1 1 0
      Tomáš Kopecký (Florida) 14:08 0 0 0 -1 1 0
      Marián Gáborík (Los Angeles) 14:50 0 0 0 -1 0 0
      Andrej Sekera (Carolina) 26:04 0 0 0 -1 1 0
      Martin Marinčin (Edmonton) 21:31 0 0 0 -2 1 0
      Jaroslav Halák (Islanders) 60:00 1/28 96,4
      /legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

NEW YORK/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti