Pod Urpínom sa už čoskoro začne mládežnícka olympiáda. Finišujú opravy ciest a športovísk

V meste pod Urpínom už horí olympijský oheň, kam ho priniesol tím na čele s Dankou Bartekovou. Do medzinárodnej mládežníckej olympiády zostáva 53 dní, mestá dokončujú opravy ciest a športovísk. Nie všetko však bude hotové do začiatku najväčšieho multišportového podujatia v histórii Slovenska.

Desať športov, trinásť športovísk, 2 500 športovcov zo 48 štátov Európy. Do mesta príde približne sedemtisíc akreditovaných účastníkov. Členovia olympijského výboru však stále riešia ďalšie požiadavky národných tímov.

Európske olympijské výbory si prišli skontrolovať, či sú športoviská a ubytovacie zariadenia pripravené na nápor ľudí a spĺňajú podmienky. Posledné detaily bude riešiť aj magistrát. Športoviská sú podľa primátora Jána Noska pripravené, posledné práce prebiehajú v športovej hale v Detve, kde sa tiež bude súťažiť. Mesto, ale aj krajská samospráva či štát vo veľkom opravujú cesty.

Oheň v stredu poputoval do všetkých krajov Slovenska, spať do Banskej Bystrice sa vráti 24. júla, keď sa začne mládežnícka olympiáda.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Olympiáda

Dôležité udalosti