Šport

F1: Hamilton sa dnes stal legendou

Lewis Hamilton oslavuje so šampanským zisk titulu majstra sveta.
Zdroj: TASR

Po šiestich rokoch získal opäť titul majstra sveta F1.

Britský pilot F1 Lewis Hamilton triumfoval na nedeľňajšej VC Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch a získal druhý titul majstra sveta v kariére.

Jazdec stajne Mercedes položil základ víťazstva na záverečných pretekoch tohtoročného seriálu svetového šampionátu hneď v úvode, keď na štarte predstihol svojho tímového kolegu a jediného konkurenta v boji o titul Nemca Nica Rosberga. Vedenie si potom s prehľadom udržal až do záveru a zvíťazil časom 1:39:02,619 h.

Zdroj: TASR

V tých momentoch už bolo jasné, že iba hrubá jazdecká chyba alebo nečakané technické problémy ho môžu obrať o víťazstvo a celkový primát. Do záveru už jazdil na istotu, Massa už len stihol znížiť manko na štyri sekundy. Hamilton napokon triumfoval v čase 1:39:02,619 h a zaslúžene získal titul šampióna. Smoliar Rosberg dokončil VC Abú Zabí napokon na 14. mieste.

Zdroj: TASR

"Ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí merali takú dlhú cestu a prišli ma podporiť. Vidieť toľko britských vlajok medzi divákmi bol skvelý pocit. Veľká vďaka patrí môjmu tímu. Nielen za to, ako pripravili monopost na dnešné preteky, ale aj za celú sezónu. Mal som vynikajúci štart, možno najlepší aký si kedy pamätám. Je mi ľúto, že Nico mal technické problémy, ale moju jazdu to neovplyvnilo, ja som sa sústredil len na vlastný výkon. Stále nemôžem uveriť, že som získal titul. Je to skvelý pocit, teraz ideme oslavovať," povedal na stupňoch víťazov Hamilton, ktorý v SAE vyhral 11. preteky v sezóne. Vo veku 29 rokov sa stal prvým Britom po Jackiem Stewartovi, ktorý má na svojom konte minimálne dva tituly majstra sveta.


ABÚ ZABÍ/TASR, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.