Slovan predstavil novú trénerskú dvojicu, zároveň oznámil príchod pätice hráčov

Slovan predstavil novú trénerskú dvojicu, zároveň oznámil príchod pätice hráčov
Zľava športový riaditeľ HC Slovan Bratislava Oto Haščák, tréner tímu Ján Pardavý a asistent trénera Andrej Podkonický. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Hokejistov Slovana Bratislava povedie v sezóne 2022/2023 trénerská dvojica Ján Pardavý a Andrej Podkonický. Obaja pôsobia aj ako asistenti hlavného trénera Craiga Ramsayho v slovenskej reprezentácii. Klub okrem toho predstavil aj nové posily Samuela Baroša, Liama Pecarara, Carla Ackereda, Tomáša Töröka a Jakuba Minárika.

Novým športovým riaditeľom klubu sa stal Oto Haščák, ktorý o tom informoval už na nedávnych MS vo Fínsku. Dosiaľ pôsobil v slovenskej reprezentácii ako asistent generálneho manažéra Miroslava Šatana a aj ako hlavný skaut. Do tejto funkcie ho vymenovali na konci marca 2021, na starosti mal komunikáciu s vytypovanými hokejistami v prípravnom období. "Chcem poďakovať za dôveru. Veľmi si to vážim a verím, že budeme úspešní. Slovan má tradíciu a chceme nadviazať na minuloročný titul," povedal Haščák na pondelňajšej tlačovej konferencii.

Haščák je dlhoročný skaut klubov NHL Bostonu Bruins, Los Angeles Kings a v súčasnosti New Yorku Rangers: "Máme ešte ročnú zmluvu s NY Rangers, ale požiadal som generálneho manažéra o uvoľnenie a vyhovel mi. Rovnako ako v národnom mužstve Slovenska. Chcem sa naplno venovať práci v Slovane Bratislava."

 Pardavý pôsobil od sezóny 2019/2020 ako hlavný tréner Dukly Trenčín, pri kormidla vydržal takmer tri sezóny. Pre neuspokojivé výsledky skončil v Dukle po vzájomnej dohode vlani v decembri. "Chceme mať v klube najlepších ľudí a preto sme dbali na ich odbornosť, skúsenosti, profesionalitu a charakterové vlastnosti. Proces výberu bol dlhší, sme radi, že sme sa dohodli," uviedol jeden z akcionárov klubu Roman Hofstädter.

Pardavý s Podkonickým budú na striedačke rovnocenní, ale oficiálne bude ako hlavný tréner Pardavý. "Ponuka prišla už po odvolaní Roba Dömeho v uplynulej sezóne, ale chcel som sa venovať reprezentácii a oddychu. Dohodli sme sa, že prídem až po sezóne. Presvedčilo ma to, že sú tu skvelé podmienky pre hráčov a trénerov. Jednoznačne najlepšie podmienky na Slovensku a špičkové v Európe. A nemyslím finančné," uviedol Pardavý.

Obranca Ackered sa vracia do Tipos extraligy po roku, v uplynulej sezóne hral v IHL za Graz. Ofenzívny zadák nazbieral v sezóne 2020/2021 v drese Dukly Trenčín 19 gólov a 39 asistencií. Druhá zahraničná posila Liam Pecararo je americký rodák, v Európe bude hrať po prvý raz. V uplynulej sezóne pôsobil v nižších zámorských súťažiach ECHL a AHL. Dvadsaťšesťročný Američan v nich odohral 52 zápasov a nazbieral 56 bodov (25+31). "My sme s Otom komunikovali o hráčoch a hľadali sme ofenzívneho obrancu. Caleho som dal do pozornosti ja. Som presvedčený, že nám prinesie produktivitu v presilovkách. Je to dobrý korčuliar a má dobrú rozohrávku," povedal Pardavý.

Haščák prezradil, že klub ešte hľadá brankára na post jednotky a záujem mal aj o Jaroslava Haláka. "Máme rozpracované viaceré varianty. Nechcem preto ešte prezrádzať, či to bude Slovák, Európan alebo hráč zo zámoria. Haláka sme chceli, ale v NHL mu chýba 15 víťazstiev do jubilejnej tristovky. Chce ešte zostať v NHL."

Slovan bude v tejto sezóne účinkovať v Lige majstrov, od 18. do 21. augusta ho čaká kvalitný domáci turnaj Dunajský pohár. Pozvanie naň prijali tri renomované kluby z troch špičkových európskych súťaží - HC Sparta Praha, HC Davos a Lukko Rauma. "Celá príprava sa začne 27. júla a som rád že odohráme zápasy proti top tímom. Preveria nás naozaj kvalitní súperi. Chceme vidieť hráčov, ako budú zvládať po sebe idúce zápasy. A chceme byť úspešní aj v Lige majstrov," povedal Pardavý.

Vlani mal Slovan štartovať na Spenglerovom pohári, ale pre zlú situáciu s koronavírusom turnaj zrušili. "Tento rok tam nebudeme, ale verím, že sa tam v budúcnosti ešte predstavíme," dodal Hofstädter.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti