Ako vlk medzi levmi. Slafkovský na preddraftovom testovaní cítil záujem z mnohých klubov, no jeden sa snažil najviac

Ako vlk medzi levmi. Slafkovský na preddraftovom testovaní cítil záujem z mnohých klubov, no jeden sa snažil najviac
Zdroj: TV Markíza

Počas minulého týždňa sa pozornosť hokejových fanúšikov sústredila do zámoria na každoročnú udalosť pod názvom NHL Scouting Combine, ktorá bola tento rok zaujímavá aj zo slovenského pohľadu.

Najväčšiu pozornosť pútal Juraj Slafkovský, ktorý bude s veľkou pravdepodobnosťou draftovaný z prvého, druhého alebo tretieho miesta. NHL Combine je nielen o skúškach fyzických zdatností, ale funkcionári a generálni manažéri klubov z profiligy si dávajú záležať, aby počas pohovorov spoznali mladých hokejistov aj po ľudskej stránke.

Súčasťou rozhovorov sú aj otázky so skrytým významom. Tradičným a obľúbeným dotazom, ako „nachytať“ mladíka, je: „Aké zviera vás vystihuje ako hokejistu?“ Zatiaľ čo väčšina mladíkov sa vidí v levovi, Juraj Slafkovský sa cíti ako vlk. 

Slovenský hokejista priznal, že absolvoval rozhovory so zástupcami 14 klubov, no najväčší záujem cítil zo strany New Jersey Devils, ktorý bude na drafte vyberať ako druhý. Viac sa dozviete z rozhovoru odvysielaného v Televíznych novinách.

Na tohtoročnom DRAFTE NHL, ktorý sa uskutoční v kanadskom Montreale v termíne 7. – 8. júla 2022 budeme mať zastúpenie aj TV Markíza. Redaktori Miroslav Held a Adam Lehocký budú mať exkluzívny prístup k slovenským hráčom.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti