Slafkovský by sa mohol stretnúť s Tatarom. Nemec najvyššie spomedzi obrancov

Slafkovský by sa mohol stretnúť s Tatarom. Nemec najvyššie spomedzi obrancov
Juraj Slafkovský sa raduje z gólu zo samostnatného nájazdu v zápase s Kazachstanom na MS 2022. Zdroj: TASR/Martin Baumann

Najlepší strelec olympíjskeho turnaja v Pekingu a najproduktívnejší hráč Slovenska na šampionáte v Helsinkách Juraj Slafkovský by sa po júlovom drafte NHL mohol stretnúť v jednom tíme s Tomášom Tatarom. New Jersey Devils by totiž mali vyberať z druhého miesta. Zabrániť diablom v tejto možnosti môže len fakt, že by sa rozhodli právo druhej voľby vymeniť, čo sa zdá byť nepravdepodobné.

V aktualizovanom preddraftovom rebríčku, ktorý zverejnil americký portál The Athlentic, patrí Košičanovi práve druhé miesto. Pred slovenským talentom sa umiestnil len kanadský center Shane Wright, ktorý je dlhodobo považovaný za voľbu číslo jeden.

Nemec najvyššie hodnoteným obrancom

Druhým Slovákom v top päťke by mal byť obranca Šimon Nemec, ktorý obsadil v rovnakom zozname priečku číslo štyri. Predpokladá sa teda, že po mladíkovi z Liptovského Mikuláša siahne najmladší klub profiligy Seattle Kraken.

Slovák je najvyššie hodnoteným obrancom na tohtoročnom drafte. Odborníci predpokladajú, že by sa mal stať dôležitou súčasťou tímu, ktorý sa v Seattli buduje, spoločne s Američanom Mattom Beniersom.

Medzi dvojicu slovenských želiezok v ohni sa vtesnal Američan Logan Cooley, ktorého by si mala vybrať Arizona Coyotes. Právo piatej voľby bude mať v Montreale Philadelphia Flyers, ktorej sa ponúka Američan Cutter Gauthier.

Tretím najvyššie umiestneným Európanom je po dvojici slovenských hokejistov český obranca David Jiříček, ktorý dlhodobo súperí so Šimonom Nemcom o post jednotky medzi zadákmi.

V prvej desiatke aktualizovaného rebríčka sa umiestnili ešte štyria hráči z Európy. Na ôsmom mieste je rakúsky talent Marco Kasper, ktorý dokazoval svoje kvality aj na uplynulom seniorskom svetovom šampionáte vo Fínsku.

Slafkovský môže prekonať Gáboríka

Aj keď sa objavovali prognózy, ktoré hovorili o tom, že by „diabli“ z New Jersey mohli chcieť siahnuť po obrancovi, teraz je vysoko pravdepodobné, že sa rozhodnú pre Košičana Slafkovského. Ak by sa táto prognóza naplnila, stal by sa najvyššie draftovaným Slovákom v histórii. Toto prvenstvo aktuálne patrí Mariánovi Gáboríkovi, ktorého si v roku 2000 vybrala Minnesota z tretieho miesta.

Juraj síce nemal ohurujúce čísla produktivity vo fínskej Liige, ale svoju výnimočnosť opakovane dokázal na najvyššom fóre. Slovenský mladík dokáže byť prospešný pre svoj tím na oboch stranách klziska. Vďaka svojej robustnej postave, vynikajúcemu korčuľovaniu a fyzickej hre je pre súperov mimoriadne nebezpečný.

Šimon Nemec v októbrovom dueli proti Banskej Bystrici.
Zdroj: Facebook/HK Nitra

Šimon Nemec zase neustále dokazuje svoje hokejové myslenie, prehľad v hre a cit pre prihrávku. Pozoruhodná je aj jeho bodová produktivita v drese Nitry. V nedávno skončenej sezóne Tipos extraligy si na svoje konto pripísal v súčte základnej časti a play off 43 bodov. Takisto je platným hráčom v slovenskej reprezentácii.

Keďže vstupný draft sa uskutoční v Montreale už začiatkom júla a mladíci už majú za sebou aj preddraftové testovanie NHL Scouting Combine, aktuálne rebríčky prvého kola začínajú naberať čoraz reálnejšie kontúry.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti