Šport

V noci na sobotu sa v NHL presadil iba Jurčo

Zdroj: TASR

V jedenástich zápasoch sa predstavili siedmi slovenskí hokejisti. Útočník Tomáš Jurčo prispel asistenciou.

V jedenástich zápasoch zámorskej NHL v noci na sobotu sa predstavili siedmi slovenskí hokejisti, bodovo sa z nich presadil iba jeden. Útočník Tomáš Jurčo prispel asistenciou k víťazstvu Detroitu 5:4 po nájazdoch na ľade New Jersey.

Mladý slovenský krídelník síce opäť korčuľoval až vo štvrtom útoku Red Wings, no dokázal si rozšíriť bodovú zbierku, keď asistoval pri góle Drewa Millera.

Jurčo v 51. minúte peknou zadovkou našiel obrancu Niklasa Kronwalla a jeho strelu dorazil do siete Miller, ktorý svojím prvým gólom v ročníku vyrovnal na 4:4.

Zdroj: TASR

Okrem šiestej asistencie v sezóne si Jurčo pripísal aj plusový bod, jeden strelecký pokus a dve trestné minúty. Jeho krajan Tomáš Tatar dostal šancu v záverečnom rozstrele, no svoj nájazd nepremenil.

Český veterán v službách "diablov" Jaromír Jágr raz skóroval a na ďalší gól prihral. Štyridsaťdvaročný útočník si tak zaknihoval už 709. gól v NHL a v historickej tabuľke strelcov sa na šiestom mieste osamostatnil od Mikea Gartnera.