Bol na testoch s trojicou slovenských supertalentov. Patrí medzi naše ďalšie draftové želiezko

Bol na testoch s trojicou slovenských supertalentov. Patrí medzi naše ďalšie draftové želiezko
Servác Petrovský pred zápasom za Owen Sound. Zdroj: Archív S.P.

Nedávno sa v americkom Buffale uskutočnil NHL Scouting Combine. Ide o prestížnu udalosť, ktorej sa zúčastňuje sto najväčších nádejí každoročného vstupného draftu do profiligy.

Tento rok mal slovenský hokej štvornásobné zastúpenie. Okrem ospevovanej trojice Juraj Slafkovský, Šimon Nemec a Filip Mešár sa pozvánky dočkal aj Servác Petrovský.

Rodák z Veľkého Šariša nie je našincom príliš na očiach, keďže pôsobí za veľkou mlákou. Presun zo slovenskej druhej najvyššej mužskej ligy do kanadskej juniorskej Ontario Hockey League mu však vyšiel brilantne.

V drese Owen Sound Attack totiž patril medzi najlepších nováčikov celej súťaže, veď v 65 dueloch základnej časti nazbieral za 28 gólov a 26 asistencií dovedna 54 bodov, čo ho radí na tretie miesto medzi „zelenáčmi“.

Tieto výkony mu postačili na to, aby si na sedem dní zmeral sily s najtalentovanejšími rovesníkmi z celého sveta. „Považujem to za obrovskú príležitosť. Je to skúsenosť, ktorú si budem pamätať veľmi dlho. Odnášam si odtiaľ množstvo zážitkov, keďže som doteraz nič podobné nezažil,“ zdôveril sa Petrovský pre tvnoviny.sk.

Ten nám ozrejmil, ako k tomu došlo. „Zhruba mesiac pred Combine mi prišiel mail z NHL. Následne som musel vypĺňať viaceré zdravotné dotazníky. Po príchode nám predstavili program na celý týždeň, čo všetko nás čaká, vrátane rozhovorov s tímami a súťaženia vo viacerých disciplínach. Prvé tri dni sme mali len rozhovory s tímami, po zvyšok eventu sa to už kombinovalo so súťažami.“

Servác Petrovský v drese Owen Sound. Zdroj: Archív S.P.

​Ako priznal, je plný emócií. „Po príchode do Buffala som pociťoval istú nervozitu, tá však čoskoro opadla. Následne som si už naplno vychutnával prostredie, v akom som sa ocitol. Organizácia celého eventu bola skutočne na veľmi vysokej úrovni. To človek skutočne musí zažiť,“ rozplýval sa talentovaný center.

Vzápätí priblížil, s kým absolvoval rozhovory. „Bolo to okrem iných aj s Philadelphiou. Celkovo som však bol v kontakte s 11 tímami, ktoré sa o mňa zaujímali,“ spresnil Servác, ktorý zdieľal izbu s Filipom Mešárom. „Večer sme sledovali hokej, hrali pingpong alebo sa len rozprávali o Scouting Combine a vymieňali si dojmy z tejto akcie.“

Petrovský si dobre uvedomuje, že možnosť ukázať sa naživo pred zástupcami klubov dostal po fantastickom ročníku. „Sezóna dopadla nad očakávania. Predsa len to bol môj prvý rok v zámorí, takže som ani nečakal, že by to takto mohlo dopadnúť,“ uviedol.

„Veľmi mi však pomohol tréner, ktorý mi doprial veľa ice-timu. To sa následne premietlo do mojich výkonov. Myslím si, že som sa za ten rok oveľa zlepšil,“ nazdáva sa Servác, ktorý by aj nasledujúci ročník mal odohrať v drese Owen Sound.

Na záver predostrel svoje očakávania k blížiacemu sa draftu, ktorý sa 7. júla začína v Montreale. „Verím, že sa dostanem na rad niekde v druhom alebo v treťom kole. Každé umiestnenie do nejakého 90. miesta však budem považovať za veľký úspech a budem si ho vážiť.“

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti