Prestupová bomba! Liverpool získal jedného z najtalentovanejších útočníkov sveta

Prestupová bomba! Liverpool získal jedného z najtalentovanejších útočníkov sveta
Zdroj: shutterstock/Maciej Rogowski Photo

Anglický futbalový klub FC Liverpool sa dohodol s Benficou Lisabon na prestupe Darwina Nuneza. V pondelok to potvrdil portugalský tím.

Benfica má zinkasovať za dvadsaťdvaročného uruguajského útočníka najprv 75 miliónov eur, no čiastka sa môže s bonusmi vyšplhať až na sto miliónov. Liverpool by v takom prípade prekonal svoj rekordný prestup, keď v roku 2018 zaplatil 75 miliónov za obrancu Virgila van Dijka zo Southamptonu.

Nunez dal v uplynulej sezóne za lisabonský klub 34 gólov v 41 zápasoch a strelecky sa presadil aj v oboch štvrťfinálových súbojoch Ligy majstrov s Liverpoolom (1:3, 3:3). O jeho služby mal údajne záujem aj Manchester United, informovala televízia BBC. Nunez prišiel do Benficy v septembri 2020 za 24 miliónov eur z Almerie.

Príchod Nuneza by mohol znamenať definitívny odchod senegalského útočníka Sadia Maneho, ktorému o rok vyprší zmluva. Veľký záujem o jeho služby má Bayern Mníchov, no Liverpool údajne odmietol jeho prvú ponuku vo výške takmer 30 miliónov eur. Tridsaťročného senegalského útočníka si klub cení na minimálne 45 miliónov eur.

TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti