Slováci sa pokúsia prekonať pevnú obranu Kazachstanu. Poznáme základnú zostavu

Slováci sa pokúsia prekonať pevnú obranu Kazachstanu. Poznáme základnú zostavu
Na snímke v popredí slovenský futbalista Juraj Kucka počas tréningu slovenskej futbalovej reprezentácie. Zdroj: TASR – Jakub Kotian

Slovenskí futbalisti majú pred sebou v pondelok v Kazachstane kľúčový zápas v hre o postup do B-divízie Ligy národov. Po zakopnutí spred týždňa ich čaká náročná úloha oplatiť domácim prehru. V prípade, že sa našim chlapcom podarí zabodovať naplno, dostaneme sa v tabuľke našej skupiny na prvé miesto.

Po troch odohratých stretnutiach patrí našej reprezentácii druhé miesto, práve za našim dnešným súperom. Kazachovia sú v doterajšom priebehu najpríjemnejším prekvapením skupiny. Do výhodnej pozície sa dostali práve vďaka víťazstvu nad Slovenskom, a teda pred výkopom majú o bod viac ako zverenci Samuela Slováka. Bielorusko a Azerbajdžan si zatiaľ víťazstvo nepripísali. V lepšej pozícii sú Bielorusi, vďaka remíze s dnešným súperom Slovenska. Na svojom konte majú dva body.

V ceste za troma bodmi budú musieť Slováci v Kazachstane prekonať najmä dve prekážky

Pevná kazašská obrana

Naši reprezentanti sú papierovo najkvalitnejším tímom, avšak hráči z najvzdialenejšej futbalovej európskej destinácie predvádzajú kvalitné výkony. Okrem spomínaného víťazstva v Trnave si poradili aj s Azerbajdžanom (2:0). Zatiaľ jediný gól Kazachovia inkasovali v závere zápasu proti Bielorusku. Aj táto bilancia naznačuje, že slovenských futbalistov dnes popoludní nečaká nič jednoduché. Slovensko sa v koncovke trápi, keď sme v aktuálnom asociačnom termíne zaznamenali v troch zápasoch len dva góly. Rozhodujúce bude nájsť recept na pevnú a pozornú kazašskú obranu.

Umelá tráva

Okrem húževnatej obrany súpera sa Slováci budú musieť popasovať aj s umelým trávnikom. Na takýto povrch sú Kazachovia zvyknutí, keďže kvôli ťažkým prírodným podmienkam má umelý povrch viacero tímov v najvyššej súťaži.

Úspech v dnešnom stretnutí je mimoriadne dôležitý, aby sme mali postupové šance aj naďalej vo vlastných rukách.

V prípade trojbodového zisku sa dostaneme na čelo skupiny, čím by sme si zabezpečili najvýhodnejšiu pozíciu pred septembrovým vyvrcholením. Ak by sa zrodil nerozhodný výsledok ostali by sme na druhom mieste práve za Kazachmi. Osud v súvislosti s postupom do B divízie, by už nebol len v našich rukách. V septembri by sme sa už museli spoliehať aj na zaváhanie Kazachstanu. Situácia v skupine sa stále môže rôzne zamotať, avšak každé zaváhanie, môže mať fatálne následky.

Stretnutie medzi Kazachstanom a Slovenskom je na programe dnes o 16:00.

Na zápas v Kazachstane nastúpime opäť v bránke s Marekom Rodákom. Kapitánsku pásku bude mať Juraj Kucka. Slovensko na zápas nastúpi bez klasického útočníka.

Zostava Slovenska: Rodák - Pekarík, Gyömbér, Valjent, Chvátal, Hrošovský, Bero, Kucka, Haraslín, Rusnák, Duda

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti