Ťažké zranenie ho obralo o MS. Slovenský objav sezóny pred draftom prezradil, ktoré kluby sa mu ozvali

Ťažké zranenie ho obralo o MS. Slovenský objav sezóny pred draftom prezradil, ktoré kluby sa mu ozvali
Maroš Jedlička. Zdroj: HKM Zvolen

V uplynulej sezóne hokejovej Tipos extraligy sme už tradične boli svedkami viacerých zaujímavých výkonov jednotlivcov, ktorí príjemne šokovali fanúšikov. Potešiteľné je, že priestor dostalo aj viacero mladíkov, ktorí vekovo patrili ešte do juniorskej kategórie. Medzi nich patrí aj Maroš Jedlička.

Kométa Zvolena nečakane patrila v 19 rokoch k najväčším ťahúňom tímu spod Pustého hradu. Okrem tretej formácie odohrala značnú časť sezóny aj v elitnej lajne, pričom dôveru dostal aj v presilových hrách.

Súvisiaci obsah

Nečudo, že talentovaný útočník hodnotí sezónu 2021/2022 pozitívne. „Mám za sebou nesmierne vydarený ročník. Kto by to bol na začiatku povedal, že budem mať taký vplyv aj na hru tímu a že nazbieram toľko bodov?“ rozhovoril sa rodák zo Zelenča pri Trnave pre tvnoviny.sk.

Maroš Jedlička. Zdroj: HKM Zvolen

​Predsezónne ciele sa mu preto naplnili. „V prvom rade som chcel pravidelne hrávať. Vôbec som neuvažoval nad tým, že by som chcel nastupovať v presilových hrách. Jediné, čo ma zaujímalo bolo, aby som si vybojoval stabilné miesto v prvom tíme. To sa splnilo na 200 percent.“

Doplnil, že veľmi drel, a aj preto bol podľa neho tak dobre pripravený. Enormná snaha sa síce vyplatila, ale zaslúžené ovocie malo nečakane kratšie trvanie. Jedličkovi sa totiž sezóna predčasne skončila už na začiatku apríla.

Vo štvrťfinálovom stretnutí si po súboji s Banskobystričanom Cardwellom poranil väzy v kolene. „Ťažko sa mi k tomu vracia, ale mohlo to skončiť aj horšie. Po prvom vyšetrení, ktoré odhalilo roztrhnutý krížny väz, mi prognózovali deväťmesačnú pauzu. Napokon sa zistilo, že väz mi držal na jednej štvrtine. Nakoniec sa to teda podarilo vyriešiť,“ uviedol.

Súvisiaci obsah

Ako priznal, neboli to vôbec príjemné momenty. „Podvedome som už trochu premýšľal nad tým, že či sa dostanem do kempu pred MS. S tým som sa však veľmi rýchlo rozlúčil. Následne bolo pre mňa prvoradé dať sa dokopy aspoň do augusta, aby som stihol odložený juniorský šampionát,“ spresnil.  

Pôvodne odhadovaná trištvrte roka nútená pauza, bude, zdá sa, predsa len menšia. „Už som začal v Bratislave trénovať, chodil som aj k fyzioterapeutovi. Ide už o súčasť letnej prípravy. Pokiaľ ide o zranené koleno, nie je to zlé, ale ani najlepšie,“ vysvetlil Jedlička.

Maroš Jedlička. Zdroj: HKM Zvolen

​Šanca, že by sa v auguste predsa len mohol zúčastniť na MS 20, existuje, ale momentálne má od nej pomerne ďaleko. „Nechcem nič uponáhľať. Momentálne to vyzerá tak, že z týždňa na týždeň by som už mohol ísť na ľad. Dva mesiace rekonvalescencie už mám za sebou, ďalšie asi tri by som sa ešte mal dávať dokopy. Momentálne vidím moju šancu stihnúť tento turnaj tak 50 na 50,“ ozrejmil a dodal: „Veľmi by som chcel ísť, ale hrať kvázi na jednej nohe a brať miesto niekomu inému nemá zmysel a nie je to správne.“

S Marošom Jedličkom sa všeobecne počítalo aj v súvislosti s bojmi o miestenku na MS vo Fínsku. Je veľmi pravdepodobné, že nebyť zranenia, určite by sa príležitosti dočkal. „Myslím si, že by to tak skutočne bolo. Podával som stabilné výkony, bol som platný vo všetkých oblastiach. Bolo by mi jedno, aké by som mal úlohy. Čo by povedali, to by som spravil,“ zdôveril sa tínedžer.

Jeho výbornú formu si všimli aj v zámorí. Aj on môže byť súčasťou jedného z najúspešnejších draftov NHL v histórii Slovenska. Jedlička bol vekovo oprávnený už pred rokom, vtedy však po ňom žiadny klub nesiahol.

Maroš Jedlička. Zdroj: HKM Zvolen

​Teraz by mu to však mohlo vyjsť ako „overagerovi“ (starší – pozn. red.). „Vnímal som záujem klubov. Chodili sa na mňa pozerať, telefonoval som s nimi. Nič však nie je isté. Spoluhráč Michal Ivan mi povedal, ako ho tiež kedysi mali draftovať v 5. kole. Los Angeles však vtedy nakoniec svoj výber vymenilo a Miša si tak napokon nevybral nikto,“ upozornil.

Ako nám exkluzívne prezradil, v bližšom kontakte bol s troma záujemcami. „Rozhovory som absolvoval so zástupcami Buffala, Nashvillu a Floridy. Pred zranením to bolo intenzívnejšie. Jeden z nich ma však oslovil aj po sezóne, pričom záujem naďalej trvá,“ dodal.

Budúci ročník by mal opäť začať vo Zvolene, aj keď o mesiac sa to môže zmeniť v prípade, ak by predsa len prešiel draftom. „Veľmi pravdepodobne by to malo vplyv na moje ďalšie kroky. Bolo by to však už na samotnom klube, ktorý by rozhodol o tom, kde by som mal hrať,“ uzavrel.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti