Draft nebude len o trojici supertalentov a Sýkorovi. Skauti priznali, kto ďalší zaujal tímy NHL

Draft nebude len o trojici supertalentov a Sýkorovi. Skauti priznali, kto ďalší zaujal tímy NHL
Skauti tímov NHL na Hlinka Gretzky Cupe. Zdroj: TVNOVINY.sk

Slovenský hokej už o necelý mesiac čaká udalosť, na ktorú sa zraky fanúšikov budú výnimočne upierať viac ako po minulé roky. Siedmeho júla sa totiž začína v kanadskom Montreale draft do NHL. V úvodnom kole by teoreticky mohli zaznieť mená až troch našich hráčov.

Okrem dvojice Juraj Slafkovský a Šimon Nemec, ktorým sa všeobecne predpovedajú priečky v top 10, by sa medzi 32 prvých výberov mohol prebojovať aj Filip Mešár. Pozície niekde medzi druhým a tretím kolom sa veštia dvojici Adam Sýkora a Servác Petrovský. Počet našincov, ktorí prejdú draftom v rámci prvej stovky, by tak mohol byť až päť.

Súvisiaci obsah

Súvisiaci obsah

​Menoslov draftovaných hráčov, pochádzajúcich spod Tatier, však s najväčšou pravdepodobnosťou bude ešte väčší. Traja nami oslovení skauti, ktorí však vzhľadom na povahu ich práce nemôžu byť menovaní, nám totiž prezradili ďalšie mená.

„Trochu mi je ľúto brankára Rastislava Eliaša, ktorý nemal práve skvelú sezónu, ale určite v ňom je potenciál,“ rozhovoril sa na úvod mladý skaut, ktorý zastáva túto funkciu len niekoľko rokov. Eliaš bol jedným z hlavných strojcov senzačného piešťanského striebra reprezentačnej osemnástky na augustovom Hlinka Gretzky Cupe.

V ostatnej sezóne Tipos extraligy dostal určitý priestor ďalší tínedžer, konkrétne Alex Šotek. „V jeho prípade je škoda, že dostal málo šancí v Poprade a následne aj v Slovane. Podľa mňa mal naviac, než len hrať pár minút vo štvrtej formácii. Ak by to teraz nevyšlo stále môže byť draftovaný aj o rok či dva,“ ozrejmil.

Súvisiaci obsah

​Odborníka zaujali aj dvaja Slováci, ktorí sa v uplynulom ročníku borili so zranením. „Veľký progres urobil Maroš Jedlička. Ak by mal byť draftovaný, tak odhadujem, že to bude v šiestom alebo v 7. kole. Skauti totiž pochopili, že aj priamo zo Slovenska vedia vzísť dobrí hráči,“ vysvetlil.

Druhým smoliarom je Adam Žlnka. „Myslím si, že vzhľadom na jeho vážne zranenie kolena asi nebude draftovaný. Ide však o nadaného hokejistu, ktorý ak naberie svalovú hmotu, môže byť prísľubom nielen pre slovenský hokej, ale aj NHL.“

Súvisiaci obsah

​Opačný názor však má na Žlnku ďalší skaut, ktorý pracuje pre organizáciu z Východnej konferencie. „Adam má dobrú strelu a šikovné ruky a taktiež je rýchly. Keď bol zdravý veľmi sa mi páčil. Verím, že napriek vleklému zraneniu bude draftovaný niekde na prelome štvrtého či piateho kola,“ vysvetlil.

Tretí z nami oslovených profesionálnych skautov na záver vyslovil vetu, ktorá musí potešiť nejedného priaznivca slovenskej Tipos extraligy. „Môžem povedať, že vo všeobecnosti sú v hľadáčiku dvaja hráči z tejto súťaže. Jedným z nich je práve Maroš Jedlička. K nim treba pripočítať aj Rasťa Eliaša, ktorý pôsobí v zámorí.“

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti