Šport

Všetko ide, keď sa chce! Španielsko začalo tvrdý boji proti Ultras

Fanúšikovia klubu La Coruňa
Fanúšikovia klubu La Coruňa Zdroj: TASR

Klubom, ktoré si s nimi nebudú vedieť rady hrozí až vylúčenie z Primera Divison.

Kluby, ktoré nebudú pomáhať proti ultras, môžu dostať pokutu, prísť o body alebo v najhoršom prípade sa môžu rozlúčiť s Primera Division.

Vláda, futbalové orgány a kluby sa snažia takto zabrániť ďalším nešťastiam. Reagujú tak na smrť fanúšika Deportiva La Coruna, ktorého zabili minulý víkend v Madride.

Už prijali prvé opatrenia

Atletico aj Deportivo už prijali prvé opatrenia. Madridský klub zmrazil svoje vzťahy s hlavnou skupinou ultras Frente Atletico. La Coruna zas uzavrela časť štadióna, ktorý má vyčlenený pre svojich „skalných."

„Chystáme sa zostaviť oficiálny zoznam všetkých ultras. Kluby, ktoré budú s nimi spolupracovať, priamo alebo nepriamo, tak prídu o body, dostanú pokutu alebo v najhoršom prípade sa môžu rozlúčiť s Primera Division," povedal prezident profesionálnej futbalovej ligy Javier Tebas

„Všetci musíme byť sebakritický. Španielska federácia, Rada vlády pre šport, polícia, kluby, ale aj fanúšikovia, aby sa to viackrát neopakovalo" dodal.

Ultras, ktorí sa zvyčajne radia k extrémnej pravici, sú dlhodobo súčasťou španielskeho futbalu. Kluby k nim však boli mnohokrát veľmi tolerantné.

Barcelona, Real Madrid a Espanyol sa už v minulosti tvrdo postavili ku svojim chuligánom. Na ich tribúnach nemajú miesto.

Za tragický incident rozdali tresty

Rada vlády, ktorá sa snaží bojovať proti násiliu navrhla tresty. Pokutu 60 000 eur a zákaz vstupu na štadióny na päť rokov pre 88 fanúšikov, ktorí sa zúčastnili stretov v Madride.

Strety ultras a smrť fanúšika


MADRID/Reuters

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.