Slovan "rozbil" Jokerit

Slovan
Zdroj: TASR

Na postupovú pozíciu stráca bratislavské mužstvo päť bodov.

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili vo svojom štvrtom domácom zápase v sérii nad fínskym nováčikom KHL Jokeritom Helsinki 6:2 a natiahli sériu triumfov na tri stretnutia. "Belasí" figurujú na 10. mieste v tabuľke Západnej konferencie súťaže, pričom na ôsme miesto zaručujúce play off strácajú päť bodov.

Zverencom trénera Petriho Matikainena sa vydaril úvod stretnutia. V 46. sekunde otvoril skóre Jeglič a v 7. minúte zvýšil Netík na 2:0. V druhej časti padli až štyri góly. Najprv Jokerit znížil zásluhou Gundersona, na čo odpovedal v 27. minúte Baranka. Hostia sa o tri minúty priblížili opäť na rozdiel jediného gólu, no Slovan do konca tretiny ešte stihol pridať štvrtý gól z hokejky kapitána Bartoviča. V 56. a 60. minúte pridali ďalšie dva góly Vondrka a Nedorost.

"Belasí" najbližšie privítajú na budúci pondelok 22. decembra o 19.00 h Ladu Togliatti.

Slovan Bratislava - Jokerit Helsinki 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
      Góly: 1. Jeglič, 7. Netík (Tičar), 27, Starosta (Netík, Tičar), 36. Bartovič (Vondrka, Baranka), 56. Vondrka, 60. Nedorost - 24. Gunderson (Aaltonen, Kapanen), 30. Mäki. Rozhodovali: Buturlin, Jeřábek - Balodis, Šichanov, vylúčení: 5:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 9058 divákov.
      Slovan Bratislava: Janus - Sersen, Starosta, Brejčák, Baranka, Štajnoch, Sigalet, Luža - Netík, Tičar, Jeglič - Bartovič, Nedorost, Vondrka - Ölvecký, Murley, Hudáček - Kudrna, Surový, Šťastný
      Jokerit Helsinki: Helenius – Jaakola, Väänänen, Lajunen, Ohtamää, Gunderson, Peltola –  Aaltonen, Kapanen, Hagman – Sallinen, Wirtanen, Huhtala – Moses, Koukal, Omark – Rita, Hahl, Mäki