Naše proti Nemkám viedli, ale nasledoval "uragán"

Tím hádzanej z Prešova
Tím hádzanej z Prešova Zdroj: TASR

Napriek výsledku z posledného stretnutia padali pochvalné slová.

Najvyššou prehrou na turnaji sa rozlúčili v stredu slovenské hádzanárky s účinkovaním na ME v Maďarsku a Chorvátsku. Po dvadsiatich rokoch zopakovali konečné 12. miesto na kontinentálnom šampionáte, čo tréner Dušan Poloz i vedenie zväzu hodnotia ako úspech.

Po záverečnej vysokej prehre 22:36 s Nemeckom ale slovenský tábor smútil najmä preto, že tím neskončil v celkovom poradí aspoň o priečku vyššie, čo by zaručovalo nasadenie pred nedeľňajším žrebom júnovej baráže MS 2015.

"To ma mrzí, pretože nám žreb s určitosťou prisúdi jeden z top tímov v Európe a to bude ťažký oriešok," povedal tréner Dušan Poloz.

"Chceli sme dosiahnuť na to vytúžené 11. miesto, družstvo sme motivovali rovnako ako pred rozhodujúcim zápasom so Srbskom v základnej skupine, ale dnes to nešlo. Dievčatá už boli fyzicky i mentálne vyčerpané. Od stavu 5:5 sa to pre nás vyvíjalo nepriaznivo a postupne sa strácala aj viera na zvrat vo vývoji stretnutia."

Slovenky pritom do zápasu vstúpili dobre a viedli o dva góly 5:3. Postupne ale jasne prevzal réžiu nemecký tím a už v prestávke viedol o sedem gólov. "

Najlepšou strelkyňou slovenského tímu na turnaji bola s 25 gólmi Lýdia Jakubisová, ktorá sa tak dostala na čelo historickej tabuľky kanonierok v drese SR na európskych šampionátoch pred Andreu Šalatovú (21).

Slovenský zväz hádzanej (SZH) hodnotí vystúpenie tímu na ME ako veľmi úspešné. "Obrovský úspech bol už len postup na ME po dvadsiatich rokoch, postup zo základnej skupiny ešte väčší," zhrnul generálny sekretár zväzu Martin Simonides.

ZÁHREB/ TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti