Vyžrebovali dvojice 1. kola Wimbledonu. Pozrite si, koho dostali štyria Slováci

Vyžrebovali dvojice 1. kola Wimbledonu. Pozrite si, koho dostali štyria Slováci
Ilustračná snímka.

Slovenský tenista Alex Molčan sa v 1. kole dvojhry vo Wimbledone stretne so Španielom Pedrom Martinezom. Lukáš Klein pri svojej premiére na grandslamovom podujatí nastúpi ako kvalifikant proti domácemu držiteľovi voľnej karty Liamovi Broadymu.

Na Annu Karolínu Schmiedlovú čaká Švédka Rebecca Petersonová a Kristína Kučová si zmeria sily s Brazílčankou Laurou Pigossiovou. Rozhodol o tom piatkový žreb v Londýne.

Organizátori Wimbledonu zakázali pre inváziu na Ukrajinu štart hráčom z Ruska a Bieloruska, na londýnskej tráve sa tak nepredstaví líder svetového rebríčka Daniil Medvedev. Absentovať bude pre zranenie nohy aj druhý hráč sveta Nemec Alexander Zverev.

Turnajovou jednotkou je obhajca titulu Novak Djokovič, ktorého v prvom kole čaká Juhokórejčan Soon-woo Kwon. Španiel Rafael Nadal sa ako nasadená dvojka stretne s Franciscom Cerundolom z Argentíny.

Najvyššie nasadená Poľka Iga Swiateková sa v prvom kole stretne s chorvátskou kvalifikantkou Janou Fettovou. Swiateková naposledy triumfovala na Roland Garros a ťahá 35-zápasovú šnúru bez prehry, keď vyhrala šesť turnajov za sebou.

Po návrate na dvorce po ročnej absencii figuruje v ženskom pavúku Američanka Serena Willaimsová, ktorá dostala od organizátorov voľnú kartu. Dvadsaťtrinásobná grandslamová šampiónka nastúpi v prvom kole ako nenasadená proti Francúzke Harmony Tanovej.

V reakcii na zákaz štartu ruských a bieloruských hráčov rozhodli riadiace orgány mužského a ženského profesionálneho okruhu ATP a WTA, že na najvýznamnejšom trávnatom turnaji sa nebudú udeľovať body do svetových rebríčkov.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Tenis

Dôležité udalosti