Šport

V Zlatých Moraviach skočili ďalší hráči

Zápas Košice - Zlaté Moravce - futbal
Zdroj: TASR

Zimnú prípravu na jarnú časť sezóny odštartujú hráči 7. januára, dovtedy by sa mali objaviť aj nové tváre.

Slovenský futbalový klub ViOn Zlaté Moravce začal s výraznou obmenou kádra. Po odchode Miloša Nikoliča do Spartaka Trnava klub ukončil spoluprácu s ďalšími šiestimi hráčmi. Informovalo o tom internetové vydanie denníka SME v regióne Nitra, podľa ktorého to stále nemusí byť definitívny počet.

ViOn zakončil jesennú časť sezóny prehrou 1:2 na pôde bratislavského Slovana. Po 19 zápasoch im v tabuľke patrí priebežná 10. priečka s 20 bodmi.

"Rozlúčime sme sa s obrancami Mariánom Štrbákom, Milanom Mujkošom, Patrikom Gregorom a Jurajom Pilátom. Skončia tiež stredopoliar Peter Ďurica a útočník Elvis Mashike Sukisa. Zatiaľ padlo rozhodnutie v týchto šiestich prípadoch. Ostatné veci ešte riešime a nemôžeme vylúčiť ani ďalšie odchody," uviedol pre nitra.sme.sk člen vedenia klubu Martin Ondrejka.

Futbalisti Zlatých Moraviec odštartujú zimnú prípravu na jarnú časť sezóny 7. januára, dovtedy by sa mali v klube objaviť aj nové tváre.

"Koľko ich bude, teraz ešte povedať neviem. Určité veci sa riešia, je to však v štádiu prvotných telefonátov. Počítam, že začneme minimálne so šestnástkou hráčov. Následne to bude možno pribúdať, ubúdať, ako to počas prípravy býva. Pomaly si už zvykáme, že káder sa v poslednej dobe obmieňa. Takto však budeme pracovať," uzavrel Martin Ondrejka.

ZLATÉ MORAVCE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.