Hokejisti SR 20 spoznali program preložených MS juniorov. Čaká ich aj prestížne derby

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov vstúpia do svetového šampionátu (9. až 20. augusta) zápasom proti Česku. Na úvodný duel nastúpia v utorok 9. augusta o 20.00 SELČ (12.00 h miestneho času) v Edmontone, ktorý bude jediným dejiskom turnaja. V A-skupine sa predstavia aj proti domácej Kanade, Lotyšsku a Fínsku.

Svetový šampionát hráčov do 20 rokov v augustovom termíne je náhrada za MS z prelomu rokov 2021 a 2022, ktoré síce odštartovali, no po štyroch dňoch ich organizátori predčasne ukončili pre priveľa pozitívnych testov na Covid-19.

Slováci odohrali na predčasne ukončenom šampionáte zápasy proti USA (2:3) a Švédsku (0:3), no na augustovom turnaji začnú odznova. Medzičasom došlo k pozmeneniu zloženia základných skupín, keďže Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) vyradila Rusko pre vojnový konflikt na Ukrajine a do elitnej kategórie pribudlo Lotyšsko.

Slováci mali nastúpiť na turnaji v pôvodnom termíne nielen proti USA a Švédsku, ale aj proti Švajčiarsku, ale nový turnaj im prisúdil súperov z druhej vetvy.

Web hockeyslovakia.sk informoval, že slovenskí juniorskí reprezentanti odštartujú záverečnú prípravu na MS 18. júla v Poprade.

Program SR na MS20 v Edmontone:
utorok 9. augusta: SR - Česko /20.00 SELČ/
piatok 12. augusta: SR - Kanada /00.00 SELČ/
sobota 13. augusta: SR - Lotyšsko /00.00 SELČ/
nedeľa 14. augusta: SR - Fínsko /20.00 SELČ/

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti