Veľká pocta. Juraj Slafkovský je na čele draftového rebríčka, ktorý je jeden z najpresnejších

Veľká pocta. Juraj Slafkovský je na čele draftového rebríčka, ktorý je jeden z najpresnejších
Juraj Slafkovský oslavuje gól proti Dánsku na MS 2022. Zdroj: TASR/AP

Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský sa stane jednotkou blížiaceho sa vstupného draftu NHL. Myslí si to renomovaný kanadský novinár Bob McKenzie zo stanice TSN. Ten uverejnil svoju záverečnú projekciu elitnej desiatky nádejí tohtoročného výberu nováčikov. Do zoznamu prispeli desiati skauti z radov tímov profiligy.

Treba upozorniť, že McKenzieho predpovede sú jedni z najpresnejších. Za posledných 13 rokov totiž trafil všetky draftové jednotky.

Slafkovský zosadil z trónu Kanaďana Shanea Wrighta, ktorého všeobecne považujú za najväčšieho ašpiranta na pozíciu celkovej jednotky. Až polovica z oslovených skautov však dala na najvyššiu pozíciu rodáka z Košíc, Wrighta si vybrali štyria.

Slafkovský vedie jeho prestížny rebríček vôbec prvýkrát. V polovici sezóny bol na piatom mieste, ale Olympiáda a MS v hokeji ho posunuli až na úplné čelo. Štyria skauti ho umiestnili na druhé miesto, jeden na štvrté.

„Slafkovskému dáva pred Wrightom náskok fakt, že je väčší, hrá tvrdšie, je konzistentnejšie súťaživý a na veľkých turnajoch navýšil produktivitu. Podľa môjho názoru má najväčšiu šancu byť hráčom do prvého útoku,“ zhodnotil Juraja jeden z hlavných skautov tímu NHL.

Jeho kolegovia však podotkli, že poľahky sa môže stať aj situácia, že ani jeden z dvojice Slafkovský-Wright nebude najlepším.

Priaznivcov slovenského hokeja akiste hreje pri srdci aj fakt, že v elitnej pätici sa objavil ďalší supertalent spod Tatier. Obranca Šimon Nemec totiž obsadil v prognóze Boba McKenzieho štvrté miesto.

Ten ho označil za obojsmerného hokejistu, s plynulým korčuľovaním, ktorý je inteligentný a efektívny s pukom. Hoci nie je najtvrdším hráčom, korčuľovanie a hokejové IQ z neho robia veľmi cenný artikel.

Vstupný draft NHL je na programe 7.-8. júla v kanadskom Montreale. V úvodný deň sa uskutoční výber 32 najtalentovanejších nádejí, následne prebehne ostatných šesť kôl.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti