Šport

Schumacherovi praskla prilba. Všade bola krv, prezradil záchranár

Michael zašiel do hustého snehu mimo zjazdovku
Zdroj: DailyMail

Ošetrujúci lekári hovoria o " mohutnom náraze " a " veľkej rýchlosti ".

Celý športový svet sa obáva o život Michaela Schumachera (44) a pýta sa, ako mohol sedemnásobný šampión F1 k svojmu desivému zraneniu hlavy prísť. Nemecký denník Bild sa pokúsil o rekonštrukciu osudných udalostí a prišiel s novými informáciami.

Zdroj: SITA
Schumacher a jeho syn Mick (14) neboli sami, keď sa v nedeľu vydali na zjazdovku. Sprevádzali ich najmenej ďalší traja priatelia. Skupinka nemala v pláne žiadne výlety mimo zjazdovku a najskôr tiež lyžovala len na oficiálnych a upravených tratiach.

Krátko po jedenástej hodine opustil slávny pilot vyznačenú lyžiarsku trať a zašiel asi dvadsať metrov do hlbokého snehu medzi zjazdovkami " Biche " a " Mauduit ". To potvrdil aj Olivier Siminon, šéf zjazdoviek v Méribel.

Zdroj: DailyMail
O 11.07 h Schumacher narazil na skalu a pravou stranou hlavy sa udrel o iný kameň. Ošetrujúci lekári hovoria o " mohutnom náraze " a " veľkej rýchlosti ".


Rana to musela byť obrovská, pretože Schumacherova lyžiarska prilba sa nárazom o skalu roztrieštila. Schumacherovi priatelia potom zavolali záchrannú službu, ktorá dorazila za pár minút. "Keď sme prišli na miesto, bola helma rozbitá. Všade bolo plno krvi," prezradil desivú pravdu jeden zo záchranárov.

Je v kritickom stave

"Krátko po nehode bol pri vedomí, ale nereagoval normálne na kontrolné otázky záchranárov. Teraz je v umelom spánku, telesnú teplotu uňho udržiavame medzi 34 - 35 stupňami Celzia. Nedá sa vylúčiť trvalé poškodenie mozgu. Bez helmy by bol pravdepodobne mŕtvy," informoval lekársky štáb na pondelňajšej mimoriadnej tlačovej besede.

Podľa informácií agentúry AP previezli bývalého nemeckého pilota "efjednotky" do Univerzitnej nemocnice v Grenobli z Paríža v kóme a zranenia v oblasti hlavy si vyžadovali rýchly operačný zákrok. "Stále zostáva v kritickom stave," píše sa v pooperačnom vyhlásení, ktoré podpísal neurochirurg a anestéziológ Marc Penaud.

PARÍŽ, tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.