Slováci zostavu nemenia, Čechov si rozobrali "na súčiastky"

MS20, Slovensko - Fínsko, Martin Reway, Denis Godla
MS20, Slovensko - Fínsko, Martin Reway, Denis Godla Zdroj: TASR/AP

Iný ako víťazný scenár si slovenskí mladíci nepripúšťajú.

Už o pár hodín rozhodnú slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov o svojom ďalšom osude na svetovom šampionáte tejto vekovej kategórii v Kanade. O 23.00 SEČ ich čaká dôležitý štvrťfinálový zápas proti rovesníkom z Česka, po ktorom buď zabojujú o cenné kovy alebo zostanú pred semifinálovými bránami.

"Necítiť z chlapcov nervozitu"

Iný ako víťazný scenár si slovenskí mladíci nepripúšťajú. Aj napriek tomu, že ide o dôležité súboj, v tíme podľa trénera Ernesta Bokroša vládne pokojná atmosféra.

"Necítiť z chlapcov napätie, čo je veľmi pozitívne. Sú koncentrovaní a vedia, čo chcú dosiahnuť. Sú odhodlaní," povedal Bokroš pre web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Jeho zverenci vložili do prípravy na blížiaci sa duel všetko a na štvrtkovom veľkom predzápasovom mítingu si rozobrali súpera "na súčiastky".

"Rozobrali sme každého českého hráča od brankárov, cez obrancov až po posledného útočníka. Vieme, kde majú silné ale aj slabé stránky. Povedali sme si taktiku, s akou na Česko vyrukujeme a už sa tešíme na večer, keď to vypukne," pokračoval kouč slovenského tímu.

Zdroj: Peterborough Examiner

Záujem o mladých reprezentantov je na Slovensku veľký. Popularitou sa priame prenosy približujú počtom divákov pri televízoroch duelom seniorských majstrovstiev sveta. Piatkový duel má o to väčší náboj, že pôjde o "bratské" derby.

"Na Nový rok sme si dobre zatrénovali, dnes budeme mať pred zápasom už len suchý tréning. Doprajeme chlapcom čo najviac oddychu, nech majú na večer veľa síl. Budú ich potrebovať, ale cítiť z nich, že chcú urobiť ďalšiu dieru do sveta. Zostava zostane v porovnaní so zápasom s Nemeckom nezmenená, keďže bola víťazná. Vo vzduchu cítiť, že to môže byť pre chlapcov veľký deň," dodal Bokroš pre hockeyslovakia.sk.

MONTREAL/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti