Hlasy Slovákov a Čechov po zápase

Martin Réway, hokejová reprezentácia do 20 rokov.jpg
Martin Réway, hokejová reprezentácia do 20 rokov Zdroj: TASR

Slovensko zdolalo Česko 3 : 0 a zahrá si o medaily.

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov si na juniorských MS zahrajú o medaily. V noci na sobotu zdolali v dramatickom štvrťfinálovom súboji v Montreale rovesníkov z Česka 3:0 a postúpili do semifinále, kde narazia na domácu Kanadu.

Hlasy po zápase (zdroj: worldjunior2015.com, iDnes.cz)

Ernest Bokroš, tréner SR: "Na zápas sme sa skutočne dobre pripravili. Pozrel som si všetky štyri stretnutia, ktoré Česi na šampionáte odohrali. Pre nás bol tento duel rovnakým derby ako keď hrá Kanada proti USA."

Martin Réway, kapitán a autor tretieho gólu SR: "Zdá sa, že sa zo mňa stáva špecialista na góly do prázdnej bránky. Som šťastný, že mi tréner verí a nasadzuje ma na záverečné minúty, ktoré bývajú tými kľúčovými v zápasoch. Naposledy, keď sme sa na juniorských MS prebojovali do semifinále, hrali za tím chalani ako Tomáš Tatar či Richard Pánik. Sú to pre nás všetkých skvelé pocity. Myslím si, že každý na Slovensku je na nás pyšný. Som si istý, že doma ľudia tento zápas sledovali v televízii."

Denis Godla, brankár SR: "Je to skutočne úžasný pocit. Veľmi mi dnes pomohli spoluhráči v obrane. Od začiatku sme verili, že vyhráme a podarilo sa to."

Miroslav Přerost, tréner ČR: "Prevažuje sklamanie, pretože v našom mužstve sa skrýval obrovský potenciál. Čakal som viac a veril som, že po zápase s Ruskom, kde sa ukázali individuality, postúpime. Nemali sme šťastie, ani sme mu nešli naproti."

MONTREAL/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti