Zlá správa z Čiech, Čišovského trápi vážna choroba

Marián Čišovský v súboji s Bafatimbim Gomisom
Marián Čišovský v súboji s Bafatimbim Gomisom Zdroj: goal.com

Hráč Plzne sa neukázal na trávniku už 9 mesiacov.

Slovenský futbalista Marián Čišovský pre zdravotné problémy chýba už deväť mesiacov na trávnikoch. Jeho zamestnávateľ Viktoria Plzeň v pondelok zverejnil na oficiálnom webe stanovisko, podľa ktorého 35-ročného obrancu trápi vážna choroba, bližšie informácie však nie sú známe.

Chorobu si neželá bližšie špecifikovať

"Marián logicky nechcel svoje zdravotné ťažkosti zverejňovať, avšak požiadal klub o krátke vyhlásenie. V posledných mesiacoch ho trápi vážna choroba, ktorá mu bráni v návrate na ihrisko. Chorobu si hráč neželá bližšie špecifikovať, klub samozrejme jeho rozhodnutie plne rešpektuje. Doplniť môžeme len to, že Mariánovi naďalej beží platná hráčska zmluva a samotný hráč sa venuje individuálnym cvičeniam. Je neoddeliteľnou súčasťou kabíny a dôležitým členom viktoriánskej rodiny," uviedol v oficiálnom stanovisku generálny manažér Viktorie Adolf Šádek a dodal, že ďalšie vyhlásenia poskytovať nebudú:

"Vzhľadom k faktu, že Marián chce všetku svoju energiu venovať liečbe, ide o posledné vyjadrenie hráča i klubu k danej záležitosti. Zároveň FCVP prosí médiá aj fanúšikov, aby rešpektovali právo hráča na súkromie," dodal Šádek.

Čišovský pôsobí vo Viktorii Plzeň od roku 2011. Počas kariéry obliekal aj dresy Interu Bratislava, Žiliny, Artmedie Petržalka a vyskúšal si aj angažmán v Rumunsku.

PRAHA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.