Fotopríbeh: Neuveriteľná cesta k bronzu!

Naši bronzoví hrdinovia
Naši bronzoví hrdinovia Zdroj: iihf.com

Príbeh našich hokejistov od úvodného debaklu s Kanadou, až po posledné víťazstvo nad Švédskom.

Mladí slovenskí hokejisti prešli zaujímavú cestu, kým sa dostali k svojim vytúženým medailám. Pozrite si ich bronzový príbeh od úvodného debaklu s Kanadou, až po posledné víťazstvo nad Švédskom.

Skupinová fáza

Úvodný zápas na turnaji bol mimoriadne ťažký. Slovenský brankár sa cítil ako na strelnici. Kanadskí hokejisti nám napokon nadelili osmičku.

Zdroj: TASR/AP

Zdroj: TASR/AP
 

Ani nie o 24 hodín sa naši zverenci stretli s obhajcami titulu s Fínskom. Slováci prvýkrát ukázali rožky a po kompaktnom výkone zdolali Severanov 2:1.

Zdroj: TASR

Zdroj: TASR/AP

Naša skupina bola neuveriteľne ťažká. Dôkazom toho bol ďalší súper. V treťom zápase si mladé slovenské pušky skrížili hokejky so silnými Američanmi. Prehra 3:0 bola zaslúžená. 

Zdroj: TASR

Po prekvapujúcej výhre nad Fínskom Bokrošovi zverenci v poslednom zápase neboli až pod takým tlakom. Tento faktor sa ukázal ako kľúčový a nemeckých rovesníkov s prehľadom pokorili. Do štvrťfinále naši reprezentanti postúpili z tretieho miesta a na okno im klopal bratovražedný súboj s Českom.   

Zdroj: TASR/AP

Zdroj: TASR/AP

Vyraďovacia fáza

Zápas, ktorý rozhoduje o úspechu, či sklamaní. Navyše s odvekým rivalom Českom. Po výbornom taktickom výkone sme vyhrali 3:0. 

Zdroj: TASR/AP

Zdroj: TASR/AP

V semifinále čakal na našich reparát s Kanadou. Bohužiaľ nevyšiel, ale získali si srdcia kanadských fanúšikov. Hlavne brankár Denis Godla, ktorého spontánne vytlieskali.

Zdroj: TASR/AP

Zdroj: TASR/AP

Sklamanie na striedačke bolo obrovské.

Zdroj: TASR

O necelých 24 hodín sa začal súboj porazených. A ten už všetci veľmi dobre poznáme...

Zdroj: TASR/AP

Zdroj: TASR/AP

Zdroj: iihf.com

MONTREAL/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti