Šport

Iva Hanousková je rekordmanka. Azda jediná na svete

Iva Hanousková.jpg

V Banskej Bystrici hlási hokej neuveriteľných 45 rokov, aj vďaka otcovi.

Bezkonkurenčne jediná na Slovensku a možno i na celom svete! Hlásateľka hokeja, ktorá sa tejto činnosti venuje a teraz dobre počúvajte 45 rokov bez prestávky. Všetci hokejisti už určite dobre vedia, že hovoríme o hlásateľke zo zimného štadióna v Banskej Bystrici.

Pani Iva Hanousková je na prvý pohľad normálna žena, ale jej kroky zo železnou pravidelnosťou smerujú na zimný štadión. 

Za 45 rokov odhlásila mená tisícky hokejistov, nechýbali majstri sveta i držitelia Stanleyho pohára

Prvé hlásenie absolvovala ešte v 70-tych rokoch, keď musela zaskočiť za chorého otca. Priznáva, že to bolo na tri mesiace keď bol chorí. No a potom spolu hlásili ešte 11 rokov.

Za celý ten čas nevynechala žiadny víkend a žiadny zápas od žiačikov až po mužov. Hlásenie je ale len časť práce. Pred zápasom má roboty ešte na jeden a pol hodiny.

Zdroj: TASR

V prestížnej spoločnosti víťazov najvyššieho rangu je aj Michal Handzuš. Odchovanec z Bystrice. „Bez nej by bystrický štadión nebol taký aký je. Zvykli sme si na jej hlas. Pamätám si ho odkedy som začal hrať hokej a je to doteraz. Ani si neviem predstaviť, že by bol iný hlas, ktorý by hlásil gól alebo celé zápasy," povedal nám Hanzduš.

Pri robote zvykne nenápadne aj povzbudiť. Cez zápas ju už hocičo len tak nezaskočí. Ak predsa, tak verdikt rozhodcu. „Zavše, keď ma prekvapí, tak keď nesignalizuje tak ako by mal," dodáva s úsmevom Hanousková.

O konci kariéry s mikrofónom ešte nerozmýšľa. Tvrdí, že má okolo seba výbornú partiu a hlásenie ju stále baví.


BANSKÁ BYSTRICA/Ľubo Fronko

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.