Stal sa jednotkou juniorského draftu spomedzi Európanov. Adam Sýkora naznačil svoju budúcnosť

Stal sa jednotkou juniorského draftu spomedzi Európanov. Adam Sýkora naznačil svoju budúcnosť
Na snímke slovenský hokejista Adam Sýkora oslavuje svoj premiérový gól počas šiesteho zápasu základnej A-skupiny Slovensko - Taliansko. Zdroj: TASR

Hoci je tu o pár dní dlho očakávaný draft do NHL, kde má slovenský hokej viacero horúcich želiezok, jeden výber nováčikov už pre nás dopadol nadmieru dobre.

Adam Sýkora, ktorý v ostatnej sezóne spôsobil na tunajšej hokejovej scéne poriadny rozruch, sa totiž stal celkovou draftovou jednotkou v rámci tzv. CHL Import draftu, v ktorom si tímy troch najprestížnejších kanadských juniorských súťaží  (ontárijská OHL, quebecká QMJHL a západná WHL) vyberajú hráčov mimo Severnej Ameriky.

Rodáka z Piešťan si ako najvyššieho spomedzi všetkých dostupných Európanov vybral tím Medicine Hat Tigers z WHL, kde na konci minulého storočia úspešne dva roky pôsobil neskorší víťaz Stanleyho pohára Martin Cibák.

Ako sa nám Adam exkluzívne zdôveril pre TVNOVINY.sk, zostal príjemne prekvapený. „Vôbec som s tým nepočítal, nakoľko som bol dohodnutý s iným klubom, že si ma vyberie,“ povedal.

Priznal, že mal pomerne konkrétnu predstavu. „Agent sa všetkým ostatným záujemcom, najmä tým z QMJHL, snažil naznačiť, že nemám veľmi záujem tam ísť,“ priblížil.

Súvisiaci obsah

V organizácii „tigrov“ očakáva pre neho ďalšiu zaujímavú výzvu. „Hlavným trénerom a zároveň generálnym manažérom je pán Willie Desjardins, ktorý má skúsenosti z NHL, takže to pre mňa môže byť výhoda, keďže ma môže veľa naučiť,“ vysvetlil.

Ako vzápätí spresnil, jeho očakávania sa do bodky splnili. „Zo všetkých troch súťaží som najviac túžil práve po tejto WHL. Domnievam sa, z toho čo som videl a aký je môj štýl hokeja, že by mi mohla vyhovovať najviac.“

Bezprostredne po drafte už komunikoval aj s vedením tohto klubu. „Niektorí tamojší hráči mi napísali ako prví. Takže mám z toho veľmi dobrý dojem. Taktiež som mal kratučký rozhovor s predstaviteľmi klubu, kde sme sa zhovárali, že ako to so mnou vyzerá do budúcej sezóny. Máme si však ešte dať vedieť. Všetko totiž bude závisieť od blížiaceho sa draftu do NHL,“ vysvetlil.

Spomenutá akcia štartuje už 7. júla, pričom vtedy sa dozvieme mená 32 najlepších, ktorých si vyberú tímy profiligy a nasledujúci deň si kluby rozoberú zvyšných mladíkov.

Súvisiaci obsah

​Sýkora bude v Montreale osobne prítomný. „Aktuálne si ešte idem oddýchnuť s rodinou a v utorok (5. 7.) by som už mal letieť priamo do Kanady na draft. Verím, že to dopadne dobre a že si celú akciu v prvom rade nesmierne užijem,“ zaželal si ‚Syky‘.

Ten priznáva, že mu draft nie je ľahostajný. „Beriem to s plnou vážnosťou. Trochu už rastie nervozita, nakoľko stále rozmýšľam, že ktorý klub si ma vyberie, ale nie je to nič hrozné.“

Veľkou oporou je pre neho otec Roman, niekdajší hokejista a v súčasnosti tréner. „Prízvukuje mi, že je úplne jedno, ktorý klub po mne siahne. Podstatné bude, aby som všetok ten tlak zvládol psychicky a následne sa dokázal presadiť.“

Adam bol spočiatku toho názoru, že by ešte aspoň rok chcel zotrvať v Nitre, kde v sezóne 2021/2022 podával parádne výkony. Po piatku to už také isté nie je. „Momentálne to je na zváženie. Byť jednotkou pre mňa znamená, že majú o mňa veľký záujem. Všetko sa však vykryštalizuje v nasledujúcich dňoch,“ uzavrel.

Súvisiaci obsah

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti