Vybral si ho klub, kde hrával McDavid. Zostane na Slovensku alebo pôjde v jeho šľapajach?

Ondrej Molnár v marcovom zápase proti Zvolenu.
Ondrej Molnár v marcovom zápase proti Zvolenu. Zdroj: Facebook/HK Nitra/Miroslav Slávik

Piatkový (1. 7.) CHL draft do zámorských juniorských líg (OHL, WHL, QMJHL) bol pre slovenský hokej mimoriadne úspešný. V prvých piatich výberoch totiž až trikrát zazneli mená talentov spod Tatier. Jednotkou sa stal Adam Sýkora, druhý bol Martin Mišiak a na celkovej piatej priečke sa umiestnil Ondrej Molnár.

Ten je zo spomenutej trojice najmladším tínedžerom, ktorý už dovŕšil sedemnáste narodeniny. Kým Sýkora s Mišiakom sú ročník narodenia 2004, Molnár sa narodil až vo februári 2005. Rodák a odchovanec Nitry neskrýva nadšenie.

„Som nadmieru spokojný, aj keď musím priznať, že som očakával približne takéto umiestnenie. S agentom sme sa totiž rozprávali o tom, že ktorý klub by to zhruba mohol byť. Som nesmierne rád, že to dopadlo podľa mojich predstáv,“ rozhovoril sa pre TVNOVINY.sk.

Súvisiaci obsah

Ako dodal, nepochybuje o tom, že si vybral správne. Ondrej sa totiž rozhodol pre tím Erie Otters, ktorý pôsobí v Ontárijskej hokejovej lige (OHL). Ten si ho následne aj vybral v drafte.

„OHL mi príde všeobecná a som si istý, že mi bude pasovať. Najdôležitejšie však pre mňa je, že Erie mi bude sedieť, v prípade, ak by som tam šiel.“ O šikovného krídelníka bol všeobecný záujem. „Kontaktovali ma tímy zo všetkých troch líg. Mal som možnosť vyberať si z viacerých organizácií, ale neviem nič konkrétnejšie.“

Len určite informácie má jeden z najmladších členov nitrianskeho ‚áčka‘ aj o tíme z kanadskej juniorky, ktorý si ho vybral. „Viem, že ide o zhruba stotisícové mesto, ktoré leží pri rovnomennom jazere. Veľkú stopu tu zanechal Connor McDavid, ktorý tu pôsobil tri roky. Rovnako tak tu úspešne hrávali ako Erik Černák, tak aj Jaroslav Janus,“ ozrejmil Molnár.

Ten sa v čase konania CHL draftu zhodou okolností nachádzal za veľkou mlákou. „Bol som v kempe Los Angeles, ktorý organizovala jedna agentúra. Zúčastnili sa ho hráči z CHL líg, napríklad tiež štyria Švédi a dvaja Česi. Osobne bol prítomný napríklad aj Jim Hughes, otec bratov Hughesovcov. Nadchol ma prístup trénerov, ako aj hráčov a otvorilo mi to oči,“ povedal.

Ondrej Molnár v dueli proti Novým Zámkom.
Ondrej Molnár v dueli proti Novým Zámkom. Zdroj: Facebook/Štefan Macsádi

​Momentálne však nevie s istotu povedať, kam povedú jeho ďalšie kroky. „Uvidíme ako to dopadne. Určite chcem zostať v Nitre, avšak OHL je pre mňa veľkým lákadlom. Obe cesty majú pre mňa zmysel, takže mám o čom premýšľať. V súčasnosti som vo fáze letnej prípravy, avšak ako v Nitre, tak aj v Erie mám prisľúbené dobré podmienky,“ vysvetlila ďalšia veľká nádej Nitry.

Vzhľadom na ošiaľ okolo spoluhráčov Šimona Nemca a Adama Sýkoru je pochopiteľné, že už tiež myslí na vstupný draft do NHL. Oproti nim dvom si však na túto udalosť ešte rok musí počkať, keďže je o nich o čosi mladší. „Klamal by som, ak by som tvrdil, že na to nemyslím. Je predo mnou ťažký rok a ciele mám náročné. Snažím sa však ísť krok po kroku a nedávať si na seba veľký tlak,“ naznačil Molnár.

Ten pozorne sleduje aj situáciu okolo Šimona a Adama. „Obaja mali výbornú sezónu a prajem im, aby boli čo najvyššie. Šimon by mohol byť v top 5, v prípade Adama je veľmi reálne druhé kolo. V prvom rade im však želám, aby si ich vybrali pre nich čo najlepšie tímy.“

Ondrej Molnár ako 15-ročný v zápase Nitry proti Slovanu.
Ondrej Molnár ako 15-ročný v zápase Nitry proti Slovanu. Zdroj: Facebook/HK Nitra/Miroslav Slávik

​V prípade jeho samotného prvé prognózy hovoria, že by mohol byť vážnym kandidátom na budúcoročné prvé kolo. Skauti si totiž na ňom cenia viacero vecí. „Pochválili ma za ofenzívnu hru, prácu s pukom, prihrávky či korčuľovanie. Zároveň však upozornili, že ešte musím zlepšiť hru do tela a defenzívnu činnosť. Toto si skauti na mne určite budú všímať v nasledujúcej sezóne. Musím teda zapracovať ako v hre smerom dozadu, tak aj na súbojoch,“ spresnil očakávaný líder na augustovom Hlinka Gretzky Cupe.

„Chcel by som byť vodcom ako na ľade, tak aj v kabíne. Idem však do turnaja skromne a bez akéhokoľvek tlaku. Máme kvalitný tím a verím, že to v Kanade potvrdíme,“ uzavrel.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti