Šport

MS20: Čech Marcel bude za zákrok na Slováka Minárika pykať

hit.jpg

Štvrťfinále si nezahrá. Pozrite si tvrdý zákrok českého hokejistu a všetky ostatné dôležité momenty zápasu.

Disciplinárna komisia Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) potrestala Čecha Patrika Marcela jednozápasovým dištancom za zákrok na slovenského útočníka Dávida Minárika počas zápasu A-skupiny na svetovom šampionáte hráčov do 20 rokov. Devätnásťročný obranca si tak nezahrá vo štvrťfinále proti Fínsku.

Marcel zrazil svojho rovesníka Minárika na ľad v 32. minúte utorňajšieho stretnutia za stavu 4:0 pre Čechov. Hlavný rozhodca duelu Fín Antti Boman vylúčil Marcela za faul kolenom na 5+DKZ, Minárik sa už do hry nevrátil.

Ako informuje oficiálna stránka IIHF, disciplinárka vo svojom rozhodnutí uviedla, že Marcel sa v danom momente nesnažil ísť za pukom a ako atakujúci hráč bol povinný zmeniť polohu tela tak, aby zabránil kontaktu kolena s kolenom. Keďže to nespravil, išlo o nebezpečný hit, ktorý spôsobil súperovi zranenie.

Slovensko prehralo vo svojom záverečnom vystúpení v skupine s Českom 1:4 a celkové štvrté miesto mu priradilo do štvrťfinále Švédsko. Českí hokejisti budú bojovať o semifinálovú miestenku proti Fínsku. Zvyšné dve dvojice tvoria Kanada so Švajčiarskom a USA s Ruskom.

Pozrite si zostrih zo zápasu Slovensko - Česko so všetkými gólovými akciami. Spomínaný incident je vo videu v čase 3:10.


MALMÖ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.