Halák sa dočkal! Posunuli ho do najlepšieho tímu

Jaroslav Halák
Zdroj: TASR

S našim brankárom to ešte nie tak dávno vyzeralo všelijako.

Slovenský brankár Jaroslav Halák zažil sklamanie, keď ho z najslávnejšieho kanadského tímu Montreal Canadiens vymenili do St. Louis Blues. No zdvihol hlavu a ukázal, že je výborný brankár.

Pred aktuálnou sezónou opäť dostal ranu. Zo St. Louis, ktoré sa v posledných sezónach vždy dokázalo prebojovať do play off, putoval do mužstva Ney York Islander, ktoré sa naopak do vyraďovacích bojov Stanleyho pohára prebojovalo v predošlom desaťročí len dva razy - v roku 2007 a v roku 2013.

Tento rok však hrajú Islanders dobre, sú druhí vo Východnej konferencii a darí sa aj Halákovi. Až tak, že ho vybrali medzi najlepších hráčov NHL do Zápasa hviezd, ktorý bude 25. januára v Columbuse.

Halákovi pomohlo, že sa zranili Pekka Rinne z Nashvillu a Jimmy Howard z Detroitu a tak miestenka pripadla nášmu golmanovi a  Marcovi-Andre Fleurymu z Pittsburghu.

"Samozrejme, je to pre mňa veľká pocta. Som šťastný, že som sa dostal do Zápasu hviezd, čo je ale najmä zásluha celého tímu. Máme tu viacero chlapcov, ktorí by si zaslúžili hrať v dueli All Star. Potešil som sa, keď som sa dozvedel o pozvánke a verím, že si užijeme veľa zábavy," povedal Halák pre klubový web.

Halák
sa s 23 víťazstvami drží v aktuálnej sezóne medzi trojicou najlepších brankárov NHL, štyrikrát si udržal čisté konto. Má priemer 2,22 inkasovaného gólu na zápas s percentuálnou úspešnosťou zákrokov 91,7.

NEW YORK/ TASR, TVNOVINY.sk, mg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.