Šport

Ďalší slovenský cyklista na scéne! Skvelý debut v profipelotóne

Ľuboš Malovec
Ľuboš Malovec Zdroj: SvetCyklistiky.cz/Jan Brychta

Na podujatí štartuje viacero zvučných mien, medzi inými Mark Cavendish, Nairo Quintana či Michal Kwiatkowski.

Slovenský cyklista Ľuboš Malovec má za sebou vydarený debut v profipelotóne. V pondelňajšej 1. etape pretekov Tour de San Luis v Argentíne (San Luis - Villa Mercedes, 186,8 km) obsadil majster SR do 23 rokov konečnú 12. priečku s nulovou stratou na víťaza, ktorým sa prekvapujúco stal Kolumbijčan Fernando Gaviria.

"Do Argentíny sme dorazili až v piatok večer, takže veľa času na aklimatizáciu nebolo," vyjadril sa pre portál cycling-info Malovec a pokračoval:

"Preteky sú pre mňa novou výzvou, je to prvý štart v takýchto skorých dátumoch, prvýkrát v pelotóne s profi jazdcami. Preto poteší akýkoľvek úspech, prípadne čo najmenšia strata. Asi po desiatich kilometroch odišiel únik a potom sa väčšinu dňa šlo konštantné tempo, takže to mi vyhovovalo a nemal som žiadne problémy. Posledných päť kilometrov bolo veľmi hektických v ostrom tempe aj s technickými pasážami, ale dokázal som sa s pomocou spolujazdcov udržať za poprednými tímami až do cieľa, takže som spokojný. Prvý deň bol pre nás dobrý."


Na podujatí štartuje viacero zvučných mien, medzi inými Mark Cavendish, Nairo Quintana či Michal Kwiatkowski. Najprestížnejšie preteky Južnej Ameriky majú 7 etáp, z toho tri náročné horské etapy, individuálnu časovku i špurtérske dojazdy.

Výsledky 1. etapy Tour de San Luis (San Luis - Villa Mercedes, 186,8 km):

1. Fernando Gaviria (Kol.) 4:40:13 h
2. Mark Cavendish (V. Brit.)
3. Sacha Modolo
4. Nicolas Marini (obaja Tal.)
5. Jose Tolosa (Arg.)
...
12. Ľuboš MALOVEC (SR/Cycling Academy Team) všetci rovnaký čas ako víťaz.

BUENOS AIRES/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.