Šport

Snoubording: Slovenka Medlová zažiarila na MS, získala bronz!

Slovenská snoubordistka Klaudia Medlová
Slovenská snoubordistka Klaudia Medlová Zdroj: TASR/AP

Medailu získala v disciplíne slopestyle

Slovenská snoubordistka Klaudia Medlová získala na majstrovstvách sveta v rakúskom Kreischbergu bronzovú medailu v disciplíne slopestyle a dosiahla životný úspech.

Vo finále získala 84,25 bodu, zlato brala Japonka Mijabi Onicukaová (92,50) a striebro domáca reprezentantka Anna Gasserová (89,50).

V mužskej súťaži získal zlatú medailu Američan Ryan Stassel, striebro Fín Roope Tonteri a bronz ďalší zástupca zámorskej veľmoci Kyle Mack.

Nikto to nečakal

"Je to skvelé, úžasné, skrátka super! Ani vo sne som nečakal, že by z toho mohla byť medaila. Tajným cieľom bolo pokúsiť sa prebojovať do finále, čo sa v rannom semifinále podarilo. Z Klaudie opadol tlak a mohla ísť veci, ktoré má perfektne natrénované. Bronzová medaila prevýšila naše očakávania, ale treba povedať, že je za ním tvrdá drina v tréningu a aj kus šťastia. Určite tento skvelý úspech oslávime, ale nie príliš, aby sme zajtra nezaspali na tréning Big Air (smiech)... Klaudia tu má rodinu a tiež veľa kamarátov, takže určite niečo veselé vymyslíme," povedal pre TASR Medlovej tréner Marek Hliničan.

Dvadsaťjedenročná členka oddielu Snowboard klub Jasná prekonala svoje maximum z MS, ktorým bolo 8. miesto z roku 2011 v španielskej La Moline. Na MS 2013 v kanadskom Stonehame pre problémy s pätami neštartovala.

Cesta k bronzu

Po 10. mieste v pondelňajšej kvalifikácii musela Medlová zabojovať o finálovú miestenku v stredajšom rannom semifinále. V ňom predviedla suverénne najlepší výkon, keď v prvej jazde získala od rozhodcov 81,75 bodov a mohla si tak dovoliť luxus v podobe nenastúpenia na štart druhého kola. Medlová za sebou nechala všetkých päť súperiek a do medailových bojov sa kvalifikovala z prvého miesta dvojkolového semifinále.

Zverenka Mareka Hliničana nadviazala na svoj semifinálový výkon aj v bojoch o medaily a potvrdila, že jej tamojšia trať sedí, keď na nej vlani obsadila 3. miesto v pretekoch Svetového pohára. V prvej finálovej jazde išla uvoľnene a čisto, predviedla niekoľko nových trikov a napriek menšej chybičke po absolvovaní záverečného skoku jej rozhodcovia udelili najvyššiu známku 84,25 bodu.

V druhom kole Medlová zariskovala, nevyhla sa však pádu a vysokým bodovým zrážkam. Jazdu na hranici dokonalosti následne predviedla iba 16-ročná Japonka Mijabi Onicukaová a známkou 92,50 odsunula Slovenku na striebornú pozíciu. V poslednom kole sa pred Medlovú dostala ešte Gasserová.

Medlová ešte bude na MS štartovať v disciplíne Big Air (piatok 23. januára - kvalifikácia, sobota 24. januára - finále). V akcii budú zo Slovákov aj Boris Karolčík a David Kordiak, v paralelnom slalome a paralelnom obrovskom slalome sa predstaví Matej Bačo.

Výsledky - finále slopestyle:

Ženy:

1. Mijabi Onicukaová (Jap.) 92,50 b.
2. Anna Gasserová (Rak.) 89,50
3. Klaudia MEDLOVÁ (SR) 84,25
4. Sina Candrianová (Švajč.) 79,50
5. Jenna Blasmanová (Kan.) 61,25
6. Anna Gyarmatiová (Maď.) - neštartovala

KREISCHBERG/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.