Šport

Akrobatické lyžovanie: Stromková získala na MS bronzovú medailu

Zuzana Stromková
Zuzana Stromková Zdroj: Facebook/Zuzana Stromková

Slovenská reprezentantka sa presadila v disciplíne slopestyle.

Slovenská reprezentantka v akrobatickom lyžovaní Zuzana Stromková získala bronzovú medailu v slopestyle na majstrovstvách sveta v rakúskom Kreischbergu. Členka  klubu Freeski Academy dosiahla životný úspech a výrazne vylepšila svoje doterajšie maximum, ktorým bolo 16. miesto z MS 2013 v Nórsku.

Titul svetovej šampiónky si v tejto olympijskej disciplíne vybojovala Nemka Lisa Zimmermannová (85,80 b), striebro patrí Britke Katie Summerhayesovej (82,80 b). Stromková získala 77,60 b.

"Trať bola dobrá, síce trošku zľadovatená, keďže išli pred nami snoubordisti. Cítila som sa však na nej fajn. Pred začiatkom MS som si hovorila, že by som sa chcela umiestniť čo najlepšie a moje ambície siahali až do finále. Včera som sa tam dostala a zároveň som si dala nový cieľ - skončiť na 'bedni' a to sa mi tiež podarilo. Som veľmi šťastná, že som si to všetko splnila. Dnes večer bude možno afterparty, kde to oslávime a zajtra sa už vraciame na Slovensko. Trochu sa potrebujem preliečiť, lebo mám menší kašeľ, ktorý ma trápi už dva týždne," uviedla pre TASR slovenská reprezentantka.

Zdroj: facebook.com/Zuzana Stromková

Priebeh súťaže

Dvadsaťštyriročná slovenská reprezentantka sa prebojovala do šesťčlenného finále z tretieho miesta kvalifikácie s hodnotením 81,80 bodu. Boje o medaily odštartovali v stredu popoludní za priaznivého počasia a Stromková sa vydala na trať ako tretia v poradí, keďže Kanaďanka Yuki Cubotová na štart nenastúpila.

V prvej jazde stavila na istotu, no pri jednoduchšom prevedení skokov sa nevyhla drobnému zaváhaniu a so známkou 69,20 b figurovala na priebežnej tretej priečke.

V druhom kole ešte vylepšila svoje hodnotenie, ale na prvé dve pretekárky z kvalifikácie Lisu Zimmermannovú a Katie Summerhayesovú to nestačilo. Práve nemecká reprezentantka predviedla skvelý výkon, keď po prvej nevydarenej jazde bola piata, no po druhej sa jasne vyšvihla na čelo poradia.

V treťom kole mala Stromková už pred svojou jazdou istotu medaily, keďže jej súperky z Talianska a Nórska si v bodovom hodnotení neprilepšili.

Stromková napodobnila úspech snoubordistky Klaudie Medlovej, ktorá pár hodín predtým získala kov rovnakého lesku v rovnomennej disciplíne.  

Výsledky - finále:

1. Lisa Zimmermannová (Nem.) 85,80 b
2. Katie Summerhayesová (V. Brit.) 82,80
3. Zuzana STROMKOVÁ 77,60 b
4. Vilde Johansenová (Nór.) 76,00 b
5. Silvia Bertagnová (Tal.) 73,20 b
6. Juki Cubotová (Kan.) - neštartovala

KREISCHBERG/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.