Vedenie KHL naznačilo, čo chce urobiť so Slovanom

Brankár Slovana Jaroslav Janus v akcii
Brankár Slovana Jaroslav Janus v akcii Zdroj: TASR

Slovenský tím hrá v súťaži tretiu sezónu.

Čelní predstavitelia Kontinentálnej hokejovej ligy KHL sa pred Zápasom hviezd v Soči dohodli na verzii kalendára pre sezónu 2015/2016 a zároveň naznačili, aké plány majú so slovenským zástupcom - Slovanom Bratislava. Ten hrá v súťaži tretiu sezónu.

V KHL by rovnako ako v súčasnosti malo hrať 28 tímov po 60 zápasov. "Predstavenstvo navrhuje, aby sa sezóna začala 22. augusta za predpokladu, že 28 klubov odohrá minimálne 60 zápasov," povedal prezident Dmitrij Černyšenko.

Ak platia skoršie špekulácie, že ruské zastúpenie v súťaži posilnia návratom Spartaka Moskva a odísť bude musieť chorvátsky Medveščak Záhreb, Slovan by pri zachovaní 28-členného "pelotónu" o miesto prísť nemal.

Úvahy o zúžení súťaže spustili najmä ekonomické problémy Ruska, ktoré dopadajú aj na majetných ľudí stojacich za KHL.

Prejavom ekonomických problémov môže byť skresávanie maximálneho balíka na výplaty hráčov. Platový strop je v súčasnosti na úrovni 1,1 miliardy rubľov (pri prepočte aktuálnym kurzom 72,2195 rubľa za euro vychádza na 15,2 milióna eur).

Kluby, ktoré tento strop presiahnu, budú platiť tzv. "daň za luxus", platový strop sa pritom v minulosti nevzťahoval na najväčšie hviezdy "ktoré sú pre medzinárodnú súťaž veľkým prínosom" - Iľju Kovaľčuka (Petrohrad) či Alexandra Radulova (CSKA Moskva).

"V budúcom roku bude horná hranica 1,05 miliardy, v sezóne 2016/2017 len 950 miliónov a následne 900 milión rubľov. Trend platového stropu budeme naďalej riadiť tak, aby bol v súlade s trhom," dodal Černyšenko.   

SOČI/ TASR, TVNOVINY.sk, mg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.